You are here

Opiekun Syngenta lokalizacji Pola Klasy S Rogóźno

Opiekun Syngenta lokalizacji Pola Klasy S Rogóźno

dr Andrzej Bruderek
Ekspert Techniczny Syngenta, północno-wschodnia Polska

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył.... czytaj więcej

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rzeczoznawstwa diagnostyki stanu upraw polowych oraz integrowanej produkcji i ochrony roślin.

Pracuje w rolnictwie od 1969 roku, kilkanaście lat jako zarządzający przedsiębiorstwem rolnym, a od 1991 związany z firmami fitofarmaceutycznymi ICI, Zeneca, Syngenta.

Członek zespołu PDO dla woj. warmińsko-mazurskiego.
Zwiń

Gospodarstwo w Rogóźnie

  • Gospodarstwo w Rogóźnie
  • Gospodarstwo w Rogóźnie
  • Gospodarstwo w Rogóźnie

Nowoczesne, duże gospodarstwo położone w województwie kujawsko-pomorskim w miejscowości Rogóźno Zamek. Założone przez Tadeusza Michalczyka, obecnie prowadzone jest przez syna Tomasza. Głównym zarządcą jest Marek Sokólski.

Na powierzchni 1 000 ha, na glebach płowych klasy IIIa-V, którymi dysponuje gospodarstwo, uprawiane są zboża – pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime oraz rzepak ozimy, buraki cukrowe i kukurydza. Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję roślinną oraz chów trzody chlewnej. Zarządca z uwagą śledzi najnowsze osiągnięcia technologiczne i testuje nowe rozwiązania w gospodarstwie.

Dzięki otwartości na nowe projekty i dbałości w ich realizacji Gospodarstwo Rogóźno często prezentuje najbardziej złożone doświadczenia Syngenta. Współpraca z Syngenta trwa nieprzerwanie od roku 2004, co daje Gospodarstwu miano najstarszego obecnego partnera pokazów polowych.