You are here

Burak cukrowy

W Polsce burak cukrowy zajmuje tylko 2% w strukturze zasiewów ale jest uprawą o bardzo dużym znaczeniu gospodarczym. Firma Syngenta przykłada dużą wagę do rozwoju portfolio w zakresie środków ochrony roślin.

W 2016r., Syngenta zarejestrowała preparat fungicydowy ARMURE. Dwie substancje aktywne zawarte w tym preparacie w wzajemnie się uzupełniają i działają zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie. Nowe substancje aktywne niestosowane dotychczas, dają nowe możliwości w zarządzaniu odpornością przed chwościkiem buraka i tym samym uzyskania jeszcze wyższych plonów.

We wrześniu 2017 roku dział nasion buraka cukrowego Syngenta został przejęty przez przez spółkę DLF Seeds, zajmującą się produkcją nasion pasz, traw oraz innych roślin uprawnych.

Program ochrony buraka cukrowego


 

Środki ochrony roślin


Zaprawa nasienna Force Magna
Zaprawy nasienne

Force Magna

Force Magna to marketingowa nazwa wspólnego stosowania dwóch preparatów Cruiser 70 WS...

Zaprawa nasienna Cruiser 70 WS
Zaprawy nasienne

Cruiser 70 WS

Zaprawa owadobójcza w formie proszku przeznaczona do zaprawiania nasion buraka...

Fungicyd Armure
Fungicydy

Armure

Fungicyd do ochrony buraka cukrowego


Burak cukrowy to roślina okopowa uprawiania w celu produkcji paszy dla zwierząt (pozyskiwanej zarówno z liści, jak i korzeni buraka) oraz cukru (pozyskiwanego z korzeniach o wysokiej zawartości sacharozy). Choć burak cukrowy nie ma zbyt dużych udziałów w zasiewach w Polsce, ma ogromne znaczenie gospodarcze. Aby wspierać tę gałąź rolnictwa Syngenta przygotowała obszerną gamę produktów do ochrony buraka cukrowego.

Nowoczesna technologia uprawy buraka cukrowego zakłada maksymalizowanie jego dużego potencjału. Dlatego też idący z duchem czasu rolnicy zaczynają ochronę buraka cukrowego zanim jeszcze zacznie on swój rozwój, stosując zaprawę nasienną, przygotowującą glebę do wysiania i uprawy buraka. W późniejszych etapach rozwoju buraka warto stosować herbicydy i fungicydy, których skuteczność działania przyczynia się do wzrostu zdrowego korzenia buraka cukrowego.