Tern® 750 EC

Tern® 750 EC specjalista do zwalczania mączniaka

Mączniak prawdziwy – to jedna z ważniejszych chorób grzybowych, która występuje na wszystkich gatunkach zbóż. Jej zwalczanie przypada na okres wiosenny. Mączniak prawdziwy rozwija się w szerokim zakresie temperatur przy wysokiej wilgotności powietrza.

Mączniak prawdziwy - sposób działania substancji czynnych

Fungicyd Tern - Mączniak prawdziwy - sposób działania substancji czynnych

Żródło: badanią własne, UWM Olsztyn

Jak wykazują wynika badania z UWM Olsztyn, Tern 750 EC wykazuje najlepszą skuteczność zwalczania mączniaka prawdziwego zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie.

Fenpropidyna zawarta w Tern 750 EC, cechuje bardzo dobre działanie interwencyjne w porówaniu do innych substancji czynnych, co w tym roku będzie niezwykle istotne w świetle panujących warunków pogodowych.

Fungicyd Tern - temperatura

Działa przy niskich temperaturach

Fenpropidyna zawarta w preparacie jest szybko pobierana przez rośliny. Tern 750 EC działa skutecznie nawet w niskich temperaturach i może być stosowany wczesną wiosną.

Fenpropidyna – nr 1 na mączniaka

Fungicyd Tern - fenpropidyna – nr 1 na mączniaka

Fenpropidyna to specjalista do zwalczania mączniaka prawdziwego w zbożach. Tern 750 EC to preparat o działaniu układowym do stosowania zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie.

Tern 750 EC wyróżnia się szerokim oknem stosowania już od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kłoszenia. Aby osiągnąć najwyszą skuteczność zwalczania mączniaka prawdziwego, zaleca się wykonać aplikacje fungicydu podczas wiosennych zabiegów.

Wyniki doświadczeń polowych

Fungicyd Tern - skuteczność zwalczania mączniaka prawdziwego

Skuteczność zwalczania mączniaka prawdziwego (%)

Fungicyd Tern - Plon

Plon [dt/ha]

Doświadczenia własne Syngenta, Sośnicowice, 2019

Doskonały partner do mieszanin

Fungicyd Tern - doskonały partner do mieszanin

W mieszaninach zbiornikowych, fenpropidyna przyspiesza wchłanianie triazoli przez liście. Tym samym, dzięki efektowi synergii, fenpropidyna wzmacnia działanie triazoli i zwiększa skuteczność zabiegu.

Wpływ fenpropidyny na szybkość pobierania triazoli

Fungicyd Tern - wpływ fenpropidyny