Uprawy

W Europie prawie 80% rodzajów upraw jest bezpośrednio zależna od owadów zapylających. Syngenta tworzy siedliska dla pszczół, trzmieli, motyli i innych owadów zapylających.

Uprawy - Syngenta tworzy siedliska dla pszczół, trzmieli, motyli i innych owadów zapylających

Syngenta jest światowym liderem w dziedzinie uprawy roślin zaangażowanym w promowanie rolnictwa zrównoważonego poprzez innowacyjne badania i technologie.


Syngenta inwestuje rocznie miliard dolarów w badania i rozwój (R&D), co pozwala na oferowanie wyjątkowej palety produktów. Co roku firma wprowadza dziesiątki nowych produktów i odmian, które pozwalają rozwiązywać pojawiające się problemy oraz zapewniają lepsze działanie we wszystkich uprawach – zboża, rzepak, kukurydza, burak cukrowy, sady i warzywa, jak również dostarczamy ofertę dla ogrodów i działek.

 Hyvido - hybrydowy jęczmień ozimy

Hybrydowy jęczmień ozimy

Z myślą o potrzebie uzyskiwania coraz wyższych i lepszej jakości plonów jęczmienia, firma Syngenta jako jedyna wprowadziła na rynki światowe unikalne, wysokoplonujące hybrydowe odmiany jęczmienia ozimego.

Pszenica ozima

Pszenica ozima

W Polsce zboża zajmują największą powierzchnię zasiewów, uprawia się je na blisko 70% gruntów ornych.

Kukurydza

Kukurydza

Kukurydza jest jedną z roślin uprawnych o szczególnym znaczeniu dla firmy Syngenta mającej bogatą ofertę zarówno jeśli chodzi o wysokiej jakości nasiona mieszańców kukurydzy, jak i pełny zestaw nowoczesnych, skutecznych preparatów do ochrony tej uprawy.

Rzepak

Rzepak

Rzepak jest jedną z najważniejszych roślin uprawnych w Polsce. Powierzchnia jego uprawy systematycznie rośnie, osiągając w ostatnich latach około 800 tys. ha (rzepak ozimy oraz jary).

Burak cukrowy

Burak cukrowy

W Polsce burak cukrowy zajmuje tylko 2% w strukturze zasiewów. Mimo to jest on uprawą o bardzo dużym znaczeniu gospodarczym. Jego znaczenie jako surowca dla przemysłu cukrowniczego jest niepodważalne. Poza tym nie bez znaczenia pozostaje wpływ na produkcję roślinną i zwierzęcą.

Ziemniak

Ziemniak

Syngenta posiada szeroki wybór preparatów do ochrony w uprawie ziemniaka. Dzięki nim możesz zapewnić kompleksową ochronę plantacji w całym okresie uprawy.

Warzywa

Warzywa

Oferujemy portfolio odmian różnych gatunków warzyw, a także preparatów chroniących uprawy przed chorobami. Chwastami i szkodnikami. Nasza oferta kierowana jest do producentów warzyw gruntowych i warzyw pod osłonami.

Sadownictwo

Sady i jagodniki

Sadownictwo to bardzo ważny sektor produkcji rolniczej w Polsce. Zajmując zaledwie 1,8 % powierzchni użytków rolnych, dostarcza 15 % wartości produkcji roślinnej. Co więcej, Polska należy do czołowych w świecie i Europie producentów i eksporterów owoców.

FloriPro Services

Kwiaty

Syngenta Flowers jest dystrybucyjną częścią firmy Syngenta w rejonie obejmującym Europę, Afrykę i Bliski Wschód (EAME).

Ogród i działka

Ogród i działka

W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła liczba ogrodów przydomowych oraz zwiększyły się wydatki na ich utrzymanie. Użytkownicy działek i ogrodów inwestują często w drogie krzewy ozdobne i kwiaty.