You are here

Kukurydza zajmuje trzecie miejsce wśród zbóż na świecie, zarówno pod względem powierzchni zasiewów, jak i zbiorów. Areał kukurydzy w Polsce przekracza 1 milion hektarów. Jej duża popularność utrzymuje się ze względu na dużą wydajność oraz wartość pokarmową. Kukurydza znajduje szerokie zastosowanie jako pasza dla bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Jest też cennym produktem spożywanym przez człowieka.

Syngenta w swojej ofercie posiada blisko 40 odmian kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno, grys, kiszonkę czy biogaz. Do najpopularniejszych należy odmiana SY Talisman z przeznaczeniem na ziarno. Sprawdza się zarówno w dobrych jak i słabych latach. Wyróżnia ją stabilny i wyrównany plon. W sezonie 2016 w doświadczeniach COBORU odmiana uzyskała plon 111% wzorca, co daje 135,5 dt/ha. Jest to lider plonu ziarna nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i Austrii.

Wśród odmian na kiszonkę szczególnie polecamy odmianę SY Kardona. Jest to propozycja dla farm stawiających na wysoki plon oraz jakość kiszonki. W doświadczeniach COBORU 2016 odmiana SY Kardona uzyskała najwyższy w grupie plon suchej masy: 224,6 dt/ha, co stanowi 105% wzorca. Zdrowe, bardzo silnie ulistnione rośliny z dużym udziałem kolb dają plon o wysokiej strawności i koncentracji energii. Odmiana należy do grupy POWERCELL - nowoczesnych odmian spełniających wysokie wymagania producentów i hodowców bydła.

Poznaj pełną listę odmian kukurydzy:

• na ziarno: https://www.syngenta.pl/uprawy/kukurydza/odmiany-na-ziarno

• na kiszonkę: https://www.syngenta.pl/uprawy/kukurydza/odmiany-na-kiszonke

Program ochrony kukurydzy


Środki ochrony roślin


Insektycyd Kusti
Insektycydy

Kusti 050 CS

Insektycyd w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą, o działaniu...

Zaprawa nasienna Maxim XL
Zaprawy nasienne

Maxim XL

Środek grzybobójczy w formie płynnego koncentratu (FS) o działaniu kontaktowym i...

Herbicyd Solux
Herbicydy

Solux 105 OD

Herbicyd do powschodowego zwalczania perzu właściwego i innych chwastów...

Herbicyd Camix
Herbicydy

Camix 560 SE

Camix 560 SE jest środkiem chwastobójczym w postaci zawiesinoemulsji do rozcieńczania...

Herbicyd Dual Gold
Herbicydy

Dual Gold 960 EC

Środek chwastobójczy w formie koncentratu przeznaczony do zwalczania chwastów...

Herbicyd Elumis
Herbicyd

Elumis

Środek chwastobójczy w formie zawiesiny stosowany nalistnie, przeznaczony do...

Insektycyd Karate Zeon
Insektycydy

Karate Zeon 050 CS

Środek owadobójczy i przędziorkobójczy w formie koncentratu przeznaczony do zwalczania...

Herbicyd Gardo Gold Pack
Herbicydy

Gardo Gold Pack

Herbicyd do ochrony kukurydzy.

Herbicyd Lumax
Herbicydy

Lumax 537,5 SE

Środek chwastobójczy przeznaczony do przedwschodniego i powschodzącego zwalczania...


Kukurydza zarówno w Polsce, jak i na świecie zajmuje trzecie miejsce pod względem powierzchni zasiewów i zbiorów. Na jej popularność wpływa ogromna liczba zastosowań. Kukurydzę wykorzystuje się bowiem jako produkt spożywczy dla człowieka oraz pasze dla zwierząt takich jak bydło, trzoda chlewna czy drób. Nic więc dziwnego, że rolnicy tak często decydują się na siew kukurydzy.

W ofercie firmy Syngenta znajduje się szereg odmian kukurydzy, którym – ze względu na ich cechy – przypisuje się konkretne przeznaczenie. Wśród nasion kukurydzy proponowanych przez firmę Syngenta znajdują się odmiany kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, grys czy też biogaz, którego potencjał, jako odnawialnego źródła energii, jest nieoceniony w dzisiejszych czasach.

Pośród odmian kukurydzy na ziarno znajdują się nasiona doskonale przystosowujące się do następujących w danym roku warunków atmosferycznych, cechujące się wyjątkową zdrowotnością i dające stabilny plon. Odmiany kukurydzy na kiszonkę charakteryzują się wysoką zawartością energetyczną, ponadprzeciętną strawialnością włókna i oczywiście dobrą zdrowotnością.

Aby uprawa kukurydzy przynosiła jak najwyższe plony, firma Syngenta przygotowała również specjalne środki ochrony tego zboża. Zaliczają się do nich wysoce wyspecjalizowane herbicydy, fungicydy i insektycydy, pozostawiające uprawę kukurydzy wolną od wszelkiego rodzaju czynników wyniszczających, maksymalizując tym samym jej wydajność.