You are here

Sadzonki i nasiona kwiatów

Dostarczamy wysokiej jakości rozsady i sadzonki jak również nasiona i nieukorzenione sadzonki szerokiej gamy odmian roślin rabatowo-balkonowych, bylin oraz do dekoracji wnętrz. 

Profesjonalna wiedza oraz 140-letnie doświadczenie w branży kwiaciarskiej pomaga nam sprostać oczekiwaniom zarówno producentów jak również handlowców oraz konsumentów. 

Materiał wyjściowy w postaci rozsad i sadzonek produkowany jest w naszym zakładzie w Holandii, natomiast nasiona w różnych częściach świata. W swej ofercie mamy około 2000 pozycji. Jesteśmy jedną z największych firm kwiatowych na świecie, z pozycją lidera na rynku bratka.

Kwiaty - FloriPro

FloriPro services

Dział kwiatów firmy Syngenta zajmuje się hodowlą, produkcją i dystrybucją licznych...

Kwiaty

Produkty

Oferujemy szeroki wybór roślin rabatowych jednorocznych, roślin dwuletnich, roślin...

Kwiaty - jak zamawiać

Jak zamawiać?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi dystrybutorami i przedstawicielami w Państwa...

Sercem każdego ogrodu są kwiaty uprawiane tradycyjnie – na rabatach, kwietnikach i skalniakach oraz w pojemnikach jako dekoracja balkonów lub tarasów. Nasiona i sadzonki kwiatów są łatwo dostępne w sklepach ogrodniczych a wybór gatunkowy różnorodny. Przy planowaniu nasadzeń przydatne są różnego rodzaju zestawienia – np.: katalog kwiatów balkonowych czy katalog kwiatów rabatowych. W zależności od ilości wolnego miejsca można zdecydować się na produkcję rozsady kwiatów lub zakupić „gotowe” sadzonki kwiatów rabatowych.

Firma Syngenta dostarcza wysokiej jakości rozsady, nieukorzenione sadzonki oraz nasiona szerokiej gamy odmian roślin rabatowo-balkonowych, bylin oraz do dekoracji wnętrz. Profesjonalna wiedza oraz 140-letnie doświadczenie w branży kwiaciarskiej pomaga nam sprostać oczekiwaniom zarówno producentów jak również handlowców oraz konsumentów. Materiał wyjściowy w postaci rozsad i sadzonek produkowany jest w naszym zakładzie w Holandii, natomiast nasiona w różnych częściach świata. W swej ofercie mamy około 2000 pozycji. Jesteśmy jedną z największych firm kwiatowych na świecie, z pozycją lidera na rynku bratka.

Sadzonki i kwiaty wybiera się w oparciu o ich wymagania. Podstawą jest stanowisko (słońce, półcień, pełne zacienienie) oraz gleba (lekka, ciężka, kwaśna, zasadowa, itp.). Warto zwrócić uwagę także na mrozoodporność poszczególnych gatunków i odmian. Kryterium traci ważność jeśli decydujemy się na sezonowe sadzonki kwiatów jednorocznych. Dopiero po spełnieniu podstawowych. warunków można selekcjonować zieleń pod względem walorów dekoracyjnych (wysokość, kształt, barwa kwiatów, okres kwitnienia). Na rabatach zazwyczaj niskie rośliny sadzi się z przodu a wysokie z tyłu. Warto dobierać gatunki tak, aby kwitły jak najdłużej i dodatkowo uzupełniać je roślinami ozdobnymi z liści, pędów bądź owoców. Szczególną uwagę należy poświęcić zieleni w początkowym etapie wzrostu. Siewki bylin i innych grup roślin są delikatne i w nieodpowiednich warunkach mogą szybko zamierać. Kwiaty balkonowe z nasion najczęściej przenosi się na zewnątrz od drugiej połowy maja, gdy minie zagrożenie przymrozkami. O sadzonki kwiatów należy dbać wykonując regularne zabiegi podlewania, zrównoważonego nawożenia i odchwaszczania. Ważna jest także ochrona przed chorobami i szkodnikami.