You are here

Opiekun Syngenta lokalizacji Pola Klasy S Rogóźno

Opiekun Syngenta lokalizacji Pola Klasy S Bajdyty

dr Andrzej Bruderek
Ekspert Techniczny Syngenta, północno-wschodnia Polska

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył.... czytaj więcej

Doktor nauk rolniczych, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rzeczoznawstwa diagnostyki stanu upraw polowych oraz integrowanej produkcji i ochrony roślin.

Pracuje w rolnictwie od 1969 roku, kilkanaście lat jako zarządzający przedsiębiorstwem rolnym, a od 1991 związany z firmami fitofarmaceutycznymi ICI, Zeneca, Syngenta.

Członek zespołu PDO dla woj. warmińsko-mazurskiego.
Zwiń

Gospodarstwo w Bajdytach

  • Gospodarstwo w Bajdytach
  • Gospodarstwo w Bajdytach
  • Gospodarstwo w Bajdytach
  • Gospodarstwo w Bajdytach
  • Gospodarstwo w Bajdytach
  • Gospodarstwo w Bajdytach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej Bajdyty i Lipowo to rodzinne gospodarstwo Grażyny i Henryka Waśniewskich położone w woj. warmińsko-mazurskim. Zostało założone 1993 roku i działało wówczas na 480 dzierżawionych ha. Obecny areał wynosi 2000 ha bardzo zróżnicowanych gleb – gliny ciężkie II i III klasy oraz gleby płowe klasy IV i V.

Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej – główne uprawy to pszenica, pszenżyto, rzepak, buraki cukrowe i ziemniaki skrobiowe.

Dalszy rozwój opiera na rolnictwie precyzyjnym i nowoczesnych technologiach. Od kilku lat stosuje siew punktowy rzepaku i korzysta z nowoczesnego parku maszynowego dostosowanego do trudnych warunków glebowych.

Gospodarstwo zajmuje się również skupem płodów rolnych oraz działalnością spedycyjno-transportową.