You are here

§

Ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin

Zasady zakupu środków ochrony roślin

  • Zapoznaj się z treścią etykiety przed zakupem produktu, aby upewnić się, że produkt ten jest odpowiedni do Twoich potrzeb. W razie wątpliwości poproś o radę sprzedawcę.
  • Kupuj tylko środki ochrony roślin w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu z trwale przytwierdzoną i czytelną etykietą w języku polskim.
  • Wybierz środek właściwy dla uprawy i zwalczanego organizmu szkodliwego.
  • Kupuj tylko taką ilość produktu, jakiej potrzebujesz, aby uniknąć niepotrzebnego marnowania i zminimalizować ryzyko powstające podczas składowania.
  • Zawsze kupuj środki ochrony roślin w oficjalnym punkcie sprzedaży, zarejestrowanym przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN)
  • Upewnij się, że kupujesz oryginalny, zarejestrowany w Polsce środek ochrony roślin.
  • Nigdy nie przyjmuj produktu odlanego z oryginalnego opakowania.

Obejrzyj video i dowiedz się, jak się ustrzec przed podrobionymi środkami ochrony roślin i jakie straty możesz ponieść, kupując nielegalny produkt.

Oryginalne produkty firmy Syngenta kupisz u autoryzowanych dystrybutorów, w dobrych punktach handlowych oraz w naszym sklepie internetowym.
W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z przedstawicielami firmy Syngenta lub naszą infolinią, tel. (22) 550 27 11 (pn-pt 09:00-16:00).

   

  PAMIĘTAJ!

Przy zakupie środków przeznaczonych do profesjonalnej ochrony roślin wymagane jest świadectwo ukończenia szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin.
Świadectwo ważne jest przez 5 lat od daty ukończenia szkolenia.

Nie kupuj produktu w uszkodzonym opakowaniu.

Nie kupuj produktów w opakowaniu zastępczym, np. po przelaniu z dużego opakowania.