Nowy katalog odmian zbóż ozimych

Aktualności

Uprawa jęczmienia ozimego w Polsce cieszy się dużą popularnością, zaś odmiany mieszańcowe Hyvido™ zyskały wielu sympatyków, którzy cenią je za ponadprzeciętny potencjał plonotwórczy oraz wysokie parametry paszowe ziarna. Warto również wspomnieć, że jednym z efektów heterozji, który ma bezpośredni wpływ na wysokie plonowanie i dobre radzenie sobie nawet w niekorzystnych warunkach, jest dobrze rozwinięty system korzeniowy. Właśnie dzięki tak bujnemu systemowi korzeniowemu, rośliny jęczmienia ozimego Hyvido™ posiadają wysoką zdolność wykorzystania zapasu wody po zimie, dzięki czemu świetnie sprawdzają się również podczas suszy i okresowych niedoborów wody. Ponadto, poprzez wysoko rozwinięty system korzeniowy oraz grubsze i większe źdźbła, rośliny efektywniej pobierają i wykorzystują azot i inne składniki pokarmowe, co przekłada się na wysoki poziom plonowania.

W tym sezonie pragniemy Państwu zaprezentować najnowszą odmianę w naszym portfolio - SY Maliboo. Nazwa brzmi trochę egzotycznie i kojarzy się ze słonecznymi plażami i ciepłymi warunkami, a to dodatkowo podkreśla najważniejsze cechy odmiany, czyli to, że bardzo dobrze radzi sobie z okresowymi niedoborami wody oraz sprawdza się na słabszych stanowiskach. Warto podkreślić również wysoką zimotrwałość, zdrowotność i parametry jakościowe ziarna odmiany SY Maliboo. Oczywiście, poza naszą nowością, do Państwa dyspozycji pozostają nasze świetnie sprawdzone i cieszące się olbrzymią popularnością bestsellery: SY Dakoota i SY Galileoo. Obie odmiany charakteryzują się ponadprzeciętnym potencjałem plonowania oraz bardzo dobrą zimotrwałością. Wszystko to sprawia, że na dobre zagościły na polskich polach.

Wśród pszenic ozimych w tym sezonie znajdziecie Państwo znane i cenione przez rolników odmiany SY Landrich i SY Dubaj, których najważniejszymi cechami są ponadprzeciętne parametry jakościowe, wysoki potencjał plonowania oraz bardzo wysoka zdrowotność.

W katalogu znalazły się również sprawdzone odmiany pszenżyta, w tym Cappricia, która obok bardzo wysokiej odporności na wyleganie, charakteryzuje się wysoką stabilnością plonowania oraz dobrą zimotrwałością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ozimin i życzymy Państwu udanego sezonu i wysokich plonów.

Pobierz katalog