You are here

Tegoroczne Pola Klasy S już za nami. W tym roku w siedmiu różnych miejscach Polski odwiedziła nas rekordowa liczba ponad 4000 gości.

Aktualności Produkty
07.07.2015

Dla odwiedzających przygotowaliśmy kilkadziesiąt małopoletkowych doświadczeń oraz bogate kolekcje odmian pszenicy i rzepaku ozimego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Ponadto, pokazaliśmy efektywność programów ochrony Syngenta w zależności od lokalnych warunków pogodowych i glebowych.

Tegoroczne Pola Klasy S już za nami

W programie tegorocznych pokazów polowych znalazły się również:

  • Stanowisko rizotronowe, gdzie rolnicy sami mogli porównać skuteczność działania zapraw i przekonać się o „mocy zakorzenienia” oferowanej przez Vibrance Gold.
  • Stanowisko zasad tworzenia mieszanin środków ochrony roślin, gdzie wspomagali nas pracownicy naukowi Instytutu Ochrony Roślin w Sośnicowicach.
  • Prezentacja technologii ochrony rzepaku.
  • Kolekcje odmian zbóż oraz rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych.
  • Mikropoletka z nieselektywnymi mieszaninami zbiornikowymi.
  • Pokaz techniki opryskiwania z eksperckim komentarzem profesora Ryszarda Hołownickiego i dr. Grzegorza Doruchowskiego.
  • Stanowisko diagnostyki agrofagów.

Nowością była centralna lokalizacja w Rogóźnie. W gospodarstwie w miejscowości Rogóźno Zamek pokazy polowe trwały dwa dni – od 11 do 12 czerwca.

Duże zainteresowanie wzbudziło stanowisko prezentujące możliwości programu Operation Pollinator. Prof. Bożena Kordan z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o tym, jak ważne dla rolnictwa są owady zapylające i jak istotne jest zapewnienie im odpowiednich warunków do zdobywania pożywienia. Pani profesor przekonywała rolników prezentując pole obsiane przez firmę Syngenta mieszanką specjalnie dobranych nasion roślin miododajnych. Kwitnące pole przyciągnęło tysiące pszczół, trzmieli i motyli, stając się żywym dowodem na to, jak człowiek może wspomóc bioróżnorodność.

Wizyty na Polach Klasy S są dla polskich rolników jedyną w swoim rodzaju okazją zdobycia wiedzy i doświadczenia, które Syngenta pozyskuje na polach i w laboratoriach w kilkudziesięciu krajach świata. To również czas, aby rozwinąć swoją wiedzę agrotechniczną i spotkać się z przedstawicielami branży rolnej z całego kraju.

Tegoroczne spotkania polowe wzbudziły zainteresowanie młodzieży szkolnej i studentów. W Rogóźnie naszymi gośćmi byli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu. Natomiast w Gniechowicach odwiedzili nas studenci III roku medycyny roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz pracownicy Zakładu Fitopatologii i Mikologii (prof. Elżbieta Pląskowska, dr Ewa Moszczyńska, Agata Kaczmarek, Maciej Rdzanek) oraz Entomologii Rolniczej (dr hab. Zdzisław Klukowski, Michał Jasiński). Zarówno na stronie szkoły jak i uczelni znalazły się fotorelacje z obu wizyt.

Zobacz galerie zdjęć z poszczególnych lokalizacji: