Carial® Star 500 SC

Co wyróżnia Carial® Star 500 SC?

  • Podwójne uderzenie - zwalcza jednocześnie alternariozę i zarazę ziemniaka.
  • Idealne połączenie - to pierwszy produkt na rynku o tak wysokiej skuteczności działania na dwie najważniejsze choroby ziemniaka.
  • Wyjątkowa skuteczność - dzięki zawartości substancji czynnej difenokonazol zwalcza oba patotypy alternarii (Alternaria alternata oraz Alternaria solani).
  • Pewność działania - najwyższa skuteczność w zwalczaniu zarazy ziemniaka i aleternariozy potwierdzona badaniami Grupy Euroblight 2014.
  • Odporność na zmywanie przez deszcz - już nawet po 15 minutach od wykonania zabiegu produkt zachowuje swoją skuteczność.
  • Łatwość w użyciu - produkt nie wymaga mieszania, ma niską dawkę (0,6 l/ha) oraz krótki okres karencji (3 dni).

Spoty Carial® Star 500 SC

play_circle
Doświadczenia ziemniaczane Syngenta - ocena działania fungicydów
play_circle
Skuteczna ochrona ziemniaków przez zarazą i alternariozą produktami Syngenta
play_circle
Carial Star - Zwalcza alternariozę i zarazę ziemniaka
chevron_left
chevron_right

O produkcie Carial® Star 500 SC

Środek grzybobójczy – koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Działa wgłębnie, powierzchniowo i systemicznie. Służy do stosowania głównie zapobiegawczo, a także interwencyjnie w ochronie ziemniaka przed alternariozą ziemniaka (powodowaną przez grzyby z rodzaju Alternaria alternata i Alternaria solani) oraz przed zarazą ziemniaka powodowaną przez Phytoria infestans.

Połączenie dwóch silnych substancji czynnych

Fungicyd Carial Star 500 SC - połączenie substancji

Jak rozpoznać alternariozę a jak zarazę ziemniaka?

Właściwe rozpoznanie obu chorób jest często trudne, co przekłada się na wybór właściwego fungicydu. Dlatego stosując Carial Star nie musisz zastanawiać się, co atakuje Twoje pole – alternarioza czy zaraza ziemniaka. Stosując Carial Star zwalczysz obie choroby jednocześnie.

Jak rozpoznać alternariozę ziemniaka?

W początkowej fazie porażenia alternariozą, obserwuje się jedynie niewielkie plamki na liściach. Z czasem na plamce pojawiają się pierścienie przypominające tarcze a wokół plamek powstaje żółta otoczka – miejsce, gdzie grzyb wydziela toksyny atakujące roślinę. W konsekwencji starty mogą sięgać od 15% do nawet 70%.

Jak rozpoznać zarazę ziemniaka?

Porażenie następuje zwykle, gdy rośliny tworzą zwarty łan a przewietrzanie jest utrudnione. Na liściach pojawiają się brązowe plamy z nalotem szarej grzybni - zwykle na dolnej stronie liścia. Brązowe plamy mogą pojawić się także na łodygach.

Fungicyd Carial Star 500 SC - alternarioza
Fungicyd Carial Star 500 SC - zaraza ziemniaka

Program ochrony ziemniaka