
Co wyróżnia Carial Star?
- Podwójne uderzenie - zwalcza jednocześnie alternariozę i zarazę ziemniaka.
- Idealne połączenie - to pierwszy produkt na rynku o tak wysokiej skuteczności działania na dwie najważniejsze choroby ziemniaka.
- Wyjątkowa skuteczność - dzięki zawartości substancji czynnej difenokonazol zwalcza oba patotypy alternarii (Alternaria alternata oraz Alternaria solani).
- Pewność działania - najwyższa skuteczność w zwalczaniu zarazy ziemniaka i aleternariozy potwierdzona badaniami Grupy Euroblight 2014.
- Odporność na zmywanie przez deszcz - już nawet po 15 minutach od wykonania zabiegu produkt zachowuje swoją skuteczność.
- Łatwość w użyciu - produkt nie wymaga mieszania, ma niską dawkę (0,6 l/ha) oraz krótki okres karencji (3 dni).
O produkcie
Środek grzybobójczy – koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Działa wgłębnie, powierzchniowo i systemicznie. Służy do stosowania głównie zapobiegawczo, a także interwencyjnie w ochronie ziemniaka przed alternariozą ziemniaka (powodowaną przez grzyby z rodzaju Alternaria alternata i Alternaria solani) oraz przed zarazą ziemniaka powodowaną przez Phytoria infestans.
Połączenie dwóch silnych substancji czynnych
Jak rozpoznać alternariozę a jak zarazę ziemniaka?
Właściwe rozpoznanie obu chorób jest często trudne, co przekłada się na wybór właściwego fungicydu. Dlatego stosując Carial Star nie musisz zastanawiać się, co atakuje Twoje pole – alternarioza czy zaraza ziemniaka. Stosując Carial Star zwalczysz obie choroby jednocześnie.
Jak rozpoznać alternariozę ziemniaka?W początkowej fazie porażenia alternariozą, obserwuje się jedynie niewielkie plamki na liściach. Z czasem na plamce pojawiają się pierścienie przypominające tarcze a wokół plamek powstaje żółta otoczka – miejsce, gdzie grzyb wydziela toksyny atakujące roślinę. W konsekwencji starty mogą sięgać od 15% do nawet 70%. |
Jak rozpoznać zarazę ziemniaka?Porażenie następuje zwykle, gdy rośliny tworzą zwarty łan a przewietrzanie jest utrudnione. Na liściach pojawiają się brązowe plamy z nalotem szarej grzybni - zwykle na dolnej stronie liścia. Brązowe plamy mogą pojawić się także na łodygach. |
|
|