You are here

Kalafior Istem firmy Syngenta nominowany do nagrody Innovation Award

Warzywa
22.03.2022

  • Wielopędowy kalafior Istem® firmy Syngenta Vegetable Seeds został nominowany do nagrody Fruit Logistica Innovation Award
  • Syngenta nadal dostarcza hodowcom wspaniałe, świeże, wygodne do spożycia odmiany warzyw bez uszczerbku dla ich jakości i smaku
  • Odwiedź nasze stoisko Fruit Logistica i skosztuj dyni, słodkiej papryki i sałaty z liści burgera

DOWNERS GROVE, IL — firma Syngenta Vegetable Seeds została nominowana do prestiżowej nagrody Fruit Logistica Innovation Award za drugą z rzędu edycję najważniejszego wydarzenia branżowego, podkreślając naszą wiodącą pozycję i innowacyjność w segmentach o dużym popycie, od pomidorów po arbuzy, paprykę słodką po kukurydzę. Wyjątkowy kalafior Istem® firmy Syngenta znalazł się na priorytetowej liście – dwa lata po tym, jak pomidor YOOM® zdobył złotą nagrodę.
Istem jest wysoko wydajny i odpowiadakonsumentom, ponieważ można go jeść w całości, ze słodkim, orzechowym twarogiem na delikatnych, soczystych łodygach i bez marnowania żywności. Jest szybki w przygotowaniu i może być spożywany na surowo lub po ugotowaniu, pieczony, grillowany, gotowany na parze i smażony. To także zdrowy wybór – bogaty w błonnik i wzmacniającą odporność witaminę C.
Istem został wprowadzony na rynek brytyjski w 2021 r. i otrzymał już trzygwiazdkową nagrodę Superior Taste Award od Brussels International Taste Institute.

 

Najlepsze wymaga wytrwałości i wizji

Kiedy dwóch członków zespołu Syngenta Vegetable Seeds zauważyło boczne pędy kalafiora, wiedzieli, że to przyszłość. To był rok 2012, ale daleko mu było wtedy do tego, żeby był towarem rynkowym. Wyhodowanie, wypróbowanie i przetestowanie Istemu wymagało wytrwałości i wizji. W 2020 roku Syngenta rozszerzyła współpracę z brytyjskim hodowcą Barfoots, który uprawia, zbiera i pakuje warzywa ręcznie pod wspólną marką Istem - CauliShootsTM.

„Istem to doskonały przykład podkreślający nasze priorytety w firmie Syngenta Vegetable Seeds. Stawiamy hodowców i zrównoważony rozwój w centrum wszystkiego, co robimy. Mamy możliwość korzystania ze sprawnych, opartych na nauce rozwiązań agronomicznych w celu tworzenia zrównoważonych upraw, jednocześnie przewidując preferencje konsumentów i trendy rynkowe. Istem jest tego przykładem. Nie tylko ogranicza marnowanie żywności, ale także oferuje konsumentom smaczny, zdrowy i wygodny wybór”, mówi Lotfi Bani, kierownik projektu Istem w Europie.

Istem ma przed sobą świetlaną przyszłość. W 2022 r. planowane są szeroko zakrojone testy w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej i Australazji, przygotowując się do szybkiego wprowadzenia na nowe rynki.

Zasmakuj przyszłości w Fruit Logistica

Firma Syngenta Vegetable Seeds nadal jest liderem ze swoim asortymentem innowacyjnych odmian. Na stoisku firmy Syngenta na targach Fruit Logistica będzie można zobaczyć wiele innych ekscytujących produktów. Za każdym warzywem kryje się opowieść o tym, jak zespoły Syngenta podchodzą do światowego zapotrzebowania na zdrowe, pożywne owoce i warzywa, które pomagają rolnikom osiągać zyski i łagodzić zmiany klimatyczne.

Cukinia Zefiros została opracowana, aby pomóc rolnikom zachować wydajność i rentowność w obliczu rosnących temperatur, spowodowanych globalnym ociepleniem. Idealnie sprawdza się w krótszym sezonie letnim, plon utrzymuje się w wyższych temperaturach, jest odporny na cztery wirusy, a jakość utrzymuje się po zbiorach.

Kiedy hodowcy znajdowali się pod presją nowego niszczycielskiego wirusa brunatnej rugozy (ToBRFV), firma Syngenta przyspieszyła badania, aby odpowiedzieć na to zagrożenie. Szybkość i precyzja naszych zespołów udostępniły hodowcom odmiany odporne na choroby, takie jak Lansor i Barosor. Obie odmiany pozwalają rolnikom na maksymalizację plonów z przeznaczeniem na rynek, nawet jeśli zaatakuje ToBRFV. Firma Syngenta wyhodowała również odmiany szpinaku odporne na chorobę liści Stemphylium.

Syngenta wyprzedza preferencje konsumentów dotyczące warzyw, które dobrze smakują, wyglądają, dobrze się czują i pasują do ich stylu życia. Nasz melon Piel de Sapo w niewielkim rozmiarze jest odpowiedni dla mniejszych rodzin pojedynczychlub indywidualnych potrzeb, bezpestkowa słodka papryka Angello® stanowi pożywną przekąskę w podróży, a sałata liściowa bułkęidealnie nadaje się do burgera i dobrze znosi gorące potrawy. Zobacz te i wiele innych na stoisku firmy Syngenta w FruitLogistica, hala 1.2, stoisko D16 w dniach 5-7 kwietnia 2022.