You are here

Konferencje Zimowe Syngenta Online – sezon 2022 rozpoczęty!

Newsy
11.02.2022

Zakończyły się Konferencje Zimowe Syngenta, którymi rozpoczęliśmy sezon 2022.

Był to, podobnie jak w roku 2021, cykl trzech wydarzeń poświęconych uprawie zbóż, rzepaku i kukurydzy - przeprowadzonych w formule Online. Na każdym wydarzeniu omówione zostały tematy efektywnej agrotechniki w zmieniających się warunkach ekonomicznych i klimatycznych, oraz zagadnienia związane z Zielonym Ładem.

Nagrania z Konferencji dostępne są na naszym kanale na YouTube kliknij tutaj

Konferencja Zimowa Syngenta: Zboża – czy jakość zapłaci?

Zboża – czy jakość zapłaci? Konferencja, podczas której eksperci Syngenta zaprezentowali praktyczną wiedzę na temat uprawy i ochrony zbóż w kontekście dynamicznie zmieniających się warunków makroekonomicznych. Podjęli też próbę odpowiedzi na pytanie, jak inwestować, żeby uzyskać odpowiedni zwrot z produkcji upraw zbożowych. Przeprowadzili uczestników przez pełen proces technologiczny poczynając od doboru odmiany i siewu, przez ochronę herbicydową i regulację wzrostu, kończąc na rozwiązaniach fungicydowych.

Konferencja Zimowa Syngenta: Rzepak - plon na 5 ton?

Plon na 5 ton? Każdy rolnik chciałby uzyskać taki wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę rekordowe poziomy cen rzepaku. Podczas Konferencji eksperci Syngenta podpowiedzieli, jak zmaksymalizować plon, korzystając m.in. z nowej technologii Syngenta – fungicydu TRESO. Nie zabrakło też wskazówek na temat doboru odmian, nawożenia i efektywnej wczesnej ochrony fungicydowej i regulacji. Był z nami również gość specjalny – prof. dr hab. Marek Korbas.

Konferencja Zimowa Syngenta: Kukurydza – uprawa bez problemów?

Kukurydza uważana jest za jedną z najprostszych upraw w prowadzeniu. Czy rzeczywiście tak jest? Każdy sezon jest inny. Co roku trzeba uważnie analizować bieżącą sytuację na polu, aby podjąć właściwe decyzje. Konferencja była niepowtarzalną okazją do zdobycia praktycznej wiedzy na temat doboru odmian kukurydzy oraz terminu zwalczania chwastów w zmieniających się warunkach pogodowych oraz rynkowych.

Patronat medialny nad Konferencjami objęło wydawnictwo Farmer i farmer.pl

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konferencji i gratulujemy wygranym w naszej Loterii!