TRESO® – absolutna nowość w ochronie rzepaku

Aktualności

W świetle wycofywania z rynku kolejnych preparatów do ochrony roślin, rolnicy z zadowoleniem przyjmują informacje o nowych rejestracjach. Z pewnością ucieszy ich więc fakt, że firma Syngenta wprowadziła właśnie na rynek nowy fungicyd do okołokwitnieniowej ochrony rzepaku ozimego.

 

TRESO – absolutna nowość w ochronie rzepaku - logo

W składzie preparatu znajdziemy będącą nowością w ochronie rzepaku substancję czynną, pochodzącą z grupy niestosowanej dotąd w tej uprawie – grupy fenylopiroli. Zapewnia to Treso® nowy, inny mechanizm działania i czyni tym samym ważnym elementem strategii antyodpornościowej.

Co najważniejsze, Treso® cechuje się ponadprzeciętną skutecznością w zwalczaniu zgnilizny twardzikowej. Ta groźna choroba, wywoływana przez grzyba Sclerotinia Sclerotiorum, atakuje rzepak w okresie kwitnienia i może ograniczyć plonowanie nawet do 60%. Treso® długotrwale utrzymuje zdrowy i silny łan. Odznacza się też wysoką fotostabilnością, przez co okres jego działania znacznie się wydłuża. Wszystko to przekłada się na wyższe plony.

W minionym roku Treso® zdobył uznanie niemieckich rolników, czy równie dobrze sprawdzi się w naszych rodzimych warunkach?

Więcej informacji o preparacie, w tym pełen wykaz zwalczanych chorób i zalecane dawkowanie: kliknij tutaj

 

TRESO – absolutna nowość w ochronie rzepaku - rzepak pod pewną ochroną