Wzmocnij rzepak na wiosnę

Aktualności

W ostatnich latach mamy do czynienia z korzystnym i łagodnym przebiegiem pogody jesienią i zimą. W związku z tym, wzrasta ryzyko rozwoju suchej zgnilizny kapustnych w typowo zimowych miesiącach, jak listopad czy grudzień. Dlatego gdy tylko pogoda na to pozwoli, konieczna jest pilna interwencja fungicydowa na plantacjach rzepaku. Do warunków minimalnych do wykonania zabiegu wystarczy, aby rośliny były po okresie regeneracji rozety, temperatura po zabiegu wynosiła 120C, a łodyga osiągnęła około 10 - 15 cm wysokości.

Zdrowa łodyga rzepaku to podstawa wysokich plonów w coraz bardziej wymagających warunkach wiosennych. Skuteczną ochronę przed zagrożeniem zapewni zastosowanie fungicydu i regulatora w jednym - Toprex 375 SC w ekonomicznej dawce 0,35 l/ha. Tak wykonany zabieg pozwoli cieszyć się zdrowym łanem, zabezpieczy go przed groźnym wyleganiem oraz zapewni wysoki poziom ochrony nawet w czasie występowania „poprzymrozkowych” spękań łodyg. Jest to obecnie  częste zagrożenie ze względu na uprawę odmian wysokoplonujących o szybkim wzroście, występowanie dużych amplitud temperatur między dniem a nocą oraz wykorzystywanie na wiosnę dużych dawek azotu o szybkim działaniu (np. saletra amonowa). Zastosowanie wiosną fungicydu Toprex pozwala nam w sposób najbardziej zbilansowany wpłynąć na pokrój rośliny poprzez przekierowanie dominacji pędu głównego w rozwój rozgałęzień bocznych. Ten równomierny rozwój wpływa na obniżenie środka ciężkości, co zabezpiecza nas przed wyleganiem podczas czerwcowych i lipcowych nawałnic. Rośliny oparte na silnych i zdrowych łodygach mogą dłużej utrzymać znacznie więcej zawiązanych łuszczyn, co przekłada się na wysoki plon i spokojny zbiór bez zakłóceń.

Zastosowanie preparatu Toprex 375 SC jest obecnie kluczowym ogniwem wiosennej ochrony. Dodatkowo, teraz za zakupy produktu można zyskać nawet 4000 zł zwrotu na konto! Zapraszamy do wzięcia udziału w promocji, szczegóły dostępne na stronie: www.prysnijrzepak.pl

Wzmocnij rzepak na wiosnę