Toprex® 375 SC

Zastosowanie

Środek przeznaczony do regulacji wzrostu roślin rzepaku ozimego w okresie wiosennym w celu skrócenia i wzmocnienia upraw roślin rzepaku ozimego (zapobieganie wyleganiu) oraz nadmiernemu wyrastaniu roślin w okresie jesiennym. Chroni również przed chorobami grzybowymi.

Zastosowanie

Precyzyjna regulacja

TOPREX® 375 SC jako regulator działa z niesamowitą precyzją. JESIENIĄ silnie ogranicza wyniesienie pąka wierzchołkowego, natomiast nie skraca liści. Za wzrostem liczby liści w rozecie idzie efektywniejsza fotosynteza, a w konsekwencji lepiej rozwinięty system korzeniowy i grubsza szyjka korzeniowa. WIOSNĄ TOPREX® 375 SC niweluje dominację pędu głównego, tym samym stymuluje rozwój rozgałęzień bocznych. Łan jest niższy i bardziej wyrównany, również kwitnienie i dojrzewanie łuszczyn jest równomierne. Wszystko to przekłada się na wysokie plony podczas żniw.

Plon dt/ha

Toprex - Plon dt/ha
produkt porównawczy 1 - chlorek mapikwatu 210g/l + metkonazol 30g/l
produkt porównawczy 2 - tebukonazol 160g/l + protiokonazol 80g/l
Doświadczenie ścisłe, 2021 (Polska - PSD IOR PIB Winna Góra)

Profesjonalna ochrona

TOPREX® 375 SC dzięki efektowi synergii 2 triazoli zabezpiecza plantację rzepaku, chroniąc ją przed chorobami grzybowymi aż do zbiorów. TOPREX® 375 SC skutecznie zwalcza najgroźniejsze choroby rzepaku, takie jak sucha zgnilizna rzepaku i cylindrosporioza (biała plamistość liści rzepaku).

Sucha zgnilizna kapustnych (Phoma lingam)
Sucha zgnilizna kapustnych (Phoma lingam)
Cylindrosporioza (Cylindrosporium concentrium)
Cylindrosporioza (Cylindrosporium concentrium)

Wzmocnienie i bezpieczeństwo dla roślin

TOPREX® 375 SC jest w pełni bezpieczny dla roślin – nie hamuje wzrostu rzepaku tylko wspiera zachodzące w nim procesy, aby rośliny jeszcze intensywniej gromadziły asymilaty, dzięki czemu zwiększa się ich zimotrwałość. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia na słabszych stanowiskach, na mozaikowych glebach Polski, które często dotyka susza, tam gdzie siewy były opóźnione, a plantacje nie są wyrównane. TOPREX® 375 SC to również gwarancja dobrego startu na wiosnę, nie blokuje rośliny, wspiera jej wigor i rozwój na drodze do wysokiego plonu.

Zdrowo rozwijający się rzepak po zastosowaniu TOPREX® 375 SC
Zdrowo rozwijający się rzepak po zastosowaniu TOPREX® 375 SC
Roślina z objawami problemów pobierania składników pokarmowych
Roślina z objawami problemów pobierania składników pokarmowych po zastosowaniu innego standardu rynkowego.

10 powodów, dla których warto zastosować Toprex® 375 SC

10 powodów, dla których warto zastosować TOPREX® 375 SC