Katalog Odmian Kukurydzy 2023 już dostępny!

Aktualności

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku oraz tegoroczne warunki pogodowe – w nadchodzącym sezonie rolnicy z jeszcze większą uważnością będą podchodzić do zakupów, w tym do wyboru odmian kukurydzy. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać inwestycje poczynione na każdy hektar pola. Podczas wyboru odmiany kukurydzy rekomendujemy wybór przede wszystkim odmian przebadanych w kraju co najmniej przez kilka sezonów wegetacyjnych. Sprawdzonymi odmianami z portfolio Syngenta są bez wątpienia – SY Talisman oraz SY Calo, co potwierdziły badania CCA oraz PDO COBORU z wielolecia.

Warto również zwrócić uwagę na produkty z linii Artesian™, charakteryzujące się znacznie lepszą stabilnością plonowania w warunkach okresowego niedoboru wody, w porównaniu do standardowej odmiany rynkowej. Wśród odmian Artesian™ znajdziemy odmiany o typie ziarna dent - SY Fregat oraz SY Fortago, które polecane są do uprawy w praktycznie każdych warunkach glebowych oraz w większości regionów naszego kraju.

Odpowiadając na potrzeby rynku, firma Syngenta Polska wyposażyła swoich Doradców ds. Nasion w nowe, innowacyjne narzędzie o nazwie Cropwise™ Seed Selector. Jest to program rekomendujący najlepszą odmianę kukurydzy z portfolio firmy Syngenta, w oparciu o położenie geograficzne, strukturę gleby, poziomy opadów, historyczny stres upraw i wydajność produktów według roku  i regionu. Co istotne, program uwzględnia także wieloletnie wyniki plonowania odmian Syngenta oraz dokonanych pomiarów, liczonych w setkach tysięcy. Nasi doradcy przygotują dla Państwa rekomendację odmiany kukurydzy dla konkretnego pola na podstawie wskazanych czynników tj. wysokość plonu, stanowisko glebowe czy tolerancja na niekorzystne warunki pogodowe.

Ufamy, że każdy znajdzie w ofercie Syngenty odmiany spełniające wszystkie oczekiwania. Zachęcamy także do kontaktu z naszymi Doradcami w całym kraju, dane kontaktowe znajdziecie Państwo na stronie Przedstawiciele regionalni - Nasiona upraw polowych.

ZOBACZ KATALOG

Życzymy wysokich plonów!

 

Katalog Odmian Kukurydzy 2023