You are here

Na warzywniczym szlaku z Syngenta

Aktualności Produkty
13.07.2016

W dniach 4-6 września właściciele sklepów lub ich przedstawiciele, za pośrednictwem których firma Syngenta prowadzi sprzedaż nasion warzyw, uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym zorganizowanym przez firmę Syngenta.

Pierwszym jego punktem było zwiedzanie kolekcji odmian zgromadzonych w Strzeżkowicach koło Lublina. Na poletkach demonstracyjnych zgromadzono przeszło 150 odmian warzyw gruntowych, wśród których były zarówno te od lat znane i uprawiane oraz nowości wprowadzane na polski rynek. Wśród tych ostatnich znalazły się m.in. kalafiory na świeży rynek Vespucci F1 i Aerospace F1 i odmiany dla przemysłu David F1 i Cabral F1. Nowością w ofercie są też odmiany o różach w kolorze jasnofioletowym (Grafitti F1) i pomarańczowym (Ortoli F1).

Nowych propozycji nie brakuje w ofercie kapust głowiastych, wśród których na uwagę zasługują odmiana Zenon F1 i Socrates F1 przeznaczonych do długiego przechowywania, odmiany do kwaszenia - Liberator F1 i Novoton F1. Oprócz tego w szerokim asortymencie prezentowano odmiany fasoli szparagowej, szpinaku, cukrowej kukurydzy, rzodkiewek, sałat, buraków ćwikłowych i wielu jeszcze innych gatunków.

Na warzywniczym szlaku z Syngenta Dni Otwarte Strzeszkowice 09.12

Na warzywniczym szlaku z SyngentaKolejnym przystankiem na warzywniczym szlaku był Zamość, gdzie pod egidą przewodniczek, poznawaliśmy tajemnice tego pięknego i tajemniczego miasta.

Kolejny dzień to już zwiedzanie Lwowa, które rozpoczęło się od Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich). Następnie uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzić lwowską operę, zabytkowe kościoły zlokalizowane na Starym Mieście, oraz poznać historię niektórych zabytkowych kamienic, tak mocno związanych z nazwiskami naszych rodaków.

Zwiedzanie Lwowa zakończyło się w Lwowskim Browarze, którego historia rozpoczyna się w roku 1715 (tak nazywa się jedno z piw produkowanych przez ten browar). Uwieńczeniem dnia była kolacja z typowo ukraińskimi potrawami i muzyką.

 

 

 

 

 

 

 

Na warzywniczym szlaku z Syngenta

Uczestnicy Dni Otwartych w Strzeszkowicach - wrzesień 2012.