You are here

Rozszerzenie rejestracji zaprawy VIBRANCE® Star

Newsy
16.03.2022

Vibrance Star to trójskładnikowa zaprawa nowej generacji zawierająca trzy substancje aktywne: fludioksonil, sedaksan i tritikonazol. Zaprawa ta jako jedyna w Polsce, posiada rejestrację przeciwko pałecznicy zbóż i traw, a jej zastosowanie wykazuje pozytywny wpływ na masę korzeniową.

Do tej pory Vibrance Star można było stosować do ochrony pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta i pszenżyta. Od 1 lutego 2022 r. zaprawa posiada nową rejestrację umożliwiającą zastosowanie w plantacjach traw nasiennych. Tym samym Vibrance Star to pierwsza i na razie jedyna na polskim rynku zaprawa zarejestrowana do zastosowania w tych trawach.

Nowy zakres rejestracji, w plantacjach traw nasiennych, obejmuje:

  • pleśń śniegową zbóż i traw,
  • zgorzel siewek,
  • ostrą plamistość oczkową (rizoktoniozę).

Rozszerzenie rejestracji zaprawy - Vibrance Star

Oprócz trzech substancji aktywnych o szerokim spektrum działania, Vibrance Star, podobnie jak wszystkie inne zaprawy zbożowe Syngenty, wyróżnia się tzw. Formułą M. Jest to unikatowa technologia, która zawiera szereg składników mających wpływ na stabilność produktu w opakowaniu, łatwość aplikacji i trwałość po zabiegu. Dzięki Formule M zaprawa lepiej przylega do ziarniaków, zmniejszając do minimum odpadanie wyschniętej zaprawy od nasion, a tym samym minimalizując efekt pylenia. Zapobiega również sklejaniu ziarniaków.

Więcej informacji na temat zaprawy Vibrance Star oraz etykietę rejestracyjną można znaleźć na stronie produktu kliknij tutaj