You are here

Pola Klasy S 2021 za nami. Dziękujemy za Waszą obecność!

Newsy
30.06.2021

Pola Klasy S 2021 za nami - zdęcie 1

Tegoroczne spotkania z cyklu Pola Klasy S z Syngenta, które po blisko dwuletniej przerwie odbyły się w tradycyjnej formie spotkań polowych, już za nami. W tym roku mieliśmy okazję spotkać się aż w siedmiu lokalizacjach na terenie całej Polski:

  • 8 czerwca – Ulhówek (woj. lubelskie), na polach Małopolskiej Hodowli Roślin
  • 10 czerwca – Kostrogaj (woj. mazowieckie), w Gospodarstwie Pana Macieja Gralewskiego
  • 15 czerwca – Polwica (woj. dolnośląskie), w Gospodarstwie Pani Natalii Bednarskiej + transmisja LIVE (kliknij tutaj i zobacz nagranie)
  • 17 czerwca – Szelejewo (woj. wielkopolskie), na polach Danko Sp. z o.o. - Zakład Nasienno-Rolny Szelejewo
  • 22 czerwca – Łęczyna (woj. zachodniopomorskie), na polach Rolpol Sp.z o.o.
  • 24 czerwca – Rogóźno (woj. kujawsko-pomorskie), w Gospodarstwie Pana Tomasza Michalczyka
  • 29 czerwca – Bajdyty (woj. warmińsko-mazurskie), w Gospodarstwie Pana Henryka Waśniewskiego

Pola Klasy S 2021 za nami - zdęcie 2

Uczestnicy spotkań mieli możliwość zobaczenia poletek doświadczalnych pszenicy ozimej, hybrydowego jęczmienia HYVIDO, rzepaku oraz kukurydzy. Eksperci Syngenta omawiali technologie ochrony zbóż i rzepaku, szczególną uwagę poświęcając programom fungicydowym i regulacji wzrostu. W Polwicy, Kostrogaju, Rogóźnie i Ulhówku porównali także efekty działania różnych strategii herbicydowych w uprawie kukurydzy. Przedstawione zostały najciekawsze i najwydajniejsze odmiany zbóż, rzepaku i jęczmienia HYVIDO – najnowsze zdobycze badań genetycznych Syngenta. Na stanowisku Rolnictwa Odpowiedzialnego doradzano w sprawie doboru dysz i warunków prowadzenia oprysków, tak aby uzyskać optymalny efekt. Pokazano też jak prawidłowo zagospodarować płynne pozostałości po środkach ochrony roślin na terenie gospodarstwa. Jak co roku nie zabrakło partnerów, takich jak Yara Poland i Kverneland Group Polska.

Pola Klasy S 2021 za nami - zdęcie 3

Mimo powrotu do tradycyjnej formy spotkań, Syngenta nie zrezygnowała z wypracowanych w ostatnich miesiącach sposobów komunikacji online. Z poletek z Polwicy przeprowadziliśmy transmisję na żywo. Była to pierwsza pełna relacja z dni pola prowadzona w czasie rzeczywistym. Zajrzeliśmy z kamerą na uprawy pszenicy, jęczmienia oraz rzepaku. Transmisja odbyła się we wtorek 15 czerwca o godz. 19.00 na kanale YouTube, profilu Facebook Syngenta Polska i na stronie syngenta.pl.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z transmisji LIVE:
https://www.youtube.com/watch?v=N8bkmSnHac0

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach polowych z cyklu Pola Klasy S 2021 i już teraz zapraszamy na Pola Klasy S 2022!