You are here

Nowe odmiany, technologie i innowacje warzywne podczas holenderskich Fields of Innovation 2022

Newsy
19.09.2022

Ruszyła rejestracja na Fields of Innovation, jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla producentów warzyw na świecie, organizowane każdej jesieni przez firmę Syngenta. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27 - 29 września 2022 r. w Grootebroek w Holandii. Tym razem goście po raz pierwszy będą mogli odwiedzić nowoczesne Centrum Technologiczne firmy i poznać nowe urządzenia do badania gleby i poprawy jej kondycji. Tradycyjnie Syngenta zaprezentuje też swoje najlepsze odmiany polowe, a eksperci firmowi doradzą, jak je z sukcesem uprawiać.

Nowe odmiany, technologie, innowacje warzywne podczas holenderskich Fields of Innovation 2022

Na rozległych poletkach doświadczalnych Syngenty do dyspozycji gości będą najlepsi fachowcy, specjaliści ds. produktów oraz przedstawiciele działów sprzedaży i marketingu firmy. Doradzą, jak dobrać odmiany warzyw optymalne dla danego gospodarstwa oraz jak skutecznie zaplanować programy ochrony w oparciu o lokalne warunki i wyzwania.

W tym roku Syngenta zaprezentuje m.in.:

  • Kapustę stożkowa odporną na wysokie temperatury i stres suszy
  • Pierwszą stożkową kapustę włoską opracowaną przez Syngentę
  • Cebulę odporną na mączniaka
  • Kalafior o bardzo długim cyklu produkcyjnym
  • Znakomite odmiany kabaczków
  • Sałatę o wydłużonym okresie przydatności do spożycia
  • Postępy w dziedzinie hodowli zielonej fasoli
  • Nowe smaczne, kolorowe mieszańce kukurydzy cukrowej
  • Odmiany szpinaku odporne na Stemphylium i Peronospora
  • Nagrodzony kalafior iStem

Poznaj wyniki badań naukowych Syngenty

Każda wielka innowacja ma gdzieś początek. Na tegorocznych Fields of Innovation Syngenta otworzy drzwi do swojego nowoczesnego Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas spaceru z firmowymi ekspertami i naukowcami będzie można dowiedzieć się, jak Syngenta wykorzystuje środki biologiczne i technologię czujników polowych oraz jak uzyskuje pożądane cechy roślin poprzez krzyżowanie wsteczne.

Będzie okazja wybrać się na wycieczkę nt. produktów biologicznych i dowiedzieć się więcej nt. milionów gatunków małych organizmów występujących na świecie oraz tego, jak szerokie zastosowanie mają w rolnictwie – od optymalizacji składników odżywczych po zwalczanie szkodników.

Syngenta zaprezentuje także czujnik do badania występowania owadów w glebie o nazwie EDAPHLOG oraz Czujnik Bioróżnorodności, służący do badania kondycji gleby i lokalnego ekosystemu. Gleba jest podstawą systemu żywnościowego – uprawia się w niej 95% światowej żywności. Jej ochrona jest kluczowa, aby dostęp do zdrowej gleby miały także przyszłe pokolenia. Podczas pokazu odwiedzający dowiedzą się, jak dzięki czujnikom poznać stan gleby i bioróżnorodności w swoim gospodarstwie i jak wykorzystać te informacje do lepszego zarządzania uprawami.

Dodatkowo podczas Fields of Innovation Syngenta odpowie na pytania dotyczące postępu genetycznego w hodowli. Każdego roku specjaliści firmy badają miliony różnych odmian, aby znaleźć najlepsze cechy roślin, które nadadzą się do dalszego wykorzystania. Dzięki wykorzystaniu ich w nowych odmianach oraz wyspecjalizowanym badaniom Syngenty lepiej niż kiedykolwiek rozumiemy procesy zachodzące w roślinach, a producenci warzyw mają dostęp do najnowocześniejszych technologii i produktów.

Syngenta zaprasza do osobistego zwiedzania poletek i zadawania pytań ekspertom. Wstęp na Field of Innovation jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji pod tym linkiem.

Osoby, które nie mogą przyjechać na wydarzenie osobiście, mogą odwiedzić pola wirtualnie. Aktualne informacje i relacje będzie można znaleźć na stronie www.SyngentaVegetables.com.