Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022 – zagłosuj na produkty Syngenty

Aktualności
Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022 – zagłosuj na produkty Syngenty

Trwa głosowanie na Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022. Jest to ósma edycja konkursu organizowanego przez grupę PTWP – wydawcę miesięcznika „Farmer” i portalu farmer.pl.

W tym roku nominowane zostały dwa produkty Syngenty: Treso® w kategorii „Środki ochrony roślin” oraz Quantis™ w kategorii „Środki poprawiające właściwości gleby, stymulatory wzrostu i środki wspomagające uprawę roślin”.

 

Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022 - zagłosuj na produkty Syngenty - logo

Treso® to fungicyd do okołokwitnieniowej ochrony rzepaku. Preparat oparty jest o substancję czynną fludioksonil, z grupy fenylopiroli, niestosowanej dotąd w uprawie rzepaku. Wynikający z tego nowy, odmienny mechanizm działania czyni środek ważnym elementem strategii antyodpornościowej na plantacjach rzepaku. Co najważniejsze, Treso® cechuje się ponadprzeciętną skutecznością w zwalczaniu najgroźniejszej choroby tego okresu - zgnilizny twardzikowej, przez co długotrwale utrzymuje zdrowy i silny łan, a to przekłada się na wyższe plony.

Quantis™ to biostymulator będący odpowiedzią na postępujące zmiany klimatu. Produkt zmniejsza negatywny wpływ upału i suszy. Pozwala roślinie utrzymać prawidłowe funkcjonowanie aparatów szparkowych i transpiracji na właściwym poziomie, dzięki czemu utrzymuje wodę w komórkach. Quantis reguluje procesy zachodzące w roślinach, w efekcie poprawia ich wydajność i zwiększa plony. Badania przeprowadzone m.in. w uprawie zbóż, rzepaku, słonecznika, kukurydzy i ziemniaków potwierdzają, że Quantis chroni potencjał plonotwórczy roślin. Produkt może być stosowany w gospodarstwach ekologicznych.

Produkt Quantis™ został nominowany również w konkursie Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2022.

Głosowanie trwa do 7 października 2022 r. a ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali, jaka odbędzie się w trakcie X edycji konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie.

Zachęcamy do głosowania kliknij tutaj