You are here

Syngenta sponsorem nagród w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013

Aktualności Produkty
04.10.2013

20 września odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XI edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, którego organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS, Agencja Nieruchomości Rolnych i Państwowa Inspekcja Pracy.

Syngenta Polska ufundowała nagrodę o wartości 6 tysięcy złotych dla jednego z laureatów.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 980 gospodarstw indywidualnych. Komisje konkursowe sprawdzały estetykę gospodarstw oraz wszelkie udogodnienia, które zwiększają bezpieczeństwo pracy i obniżają ryzyko wypadków. Inspektorzy oceniali m.in. stan budynków, wyposażenie maszyn i urządzeń w zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, jakość stosowanych środków ochrony osobistej i warunki, w jakich przebywają zwierzęta.

W gronie szesnastu laureatów etapu wojewódzkiego znaleźli się państwo Jezierscy, którzy uprawiają rzepak, zboża i buraki cukrowe na 340 hektarach w Lubuskiem. Ich gospodarstwo wyposażone jest w monitoring, paliwo przechowywane jest w bezpiecznym zbiorniku, a środki ochrony roślin trzymane są w specjalnym, dużym magazynie. Właściciele zadbali także o ogrodzenie placu zabaw dla dzieci oraz wyposażenie warsztatu w gaśnicę i apteczkę. Państwo Jezierscy otrzymali od firmy Syngenta kupon o wartości 6 tysięcy złotych na zakup środków ochrony roślin.

Honorowym patronem konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Zespół Syngenta