Prosta i skuteczna ochrona przed zarazą ziemniaka

Aktualności

Zaraza ziemniaka stanowi największe zagrożenie w uprawie ziemniaka. Znaczne obniżenie, a nawet całkowite straty plonów oraz problemy w przechowywaniu zebranych bulw mogą być skutkiem silnego porażenia zarazą ziemniaka.

Skuteczne jej zwalczanie jest w związku z tym koniecznością dla każdego rolnika. Szczególnie duże znaczenie ma moment rozpoczęcia ochrony przeciwko zarazie. Zabiegi należy rozpocząć we właściwym terminie. Jeśli dojdzie do infekcji uprawy zarazą problemy będą występowały w trakcie całego sezonu wegetacyjnego.

JAKI PRODUKT ZASTOSOWAĆ W PIERWSZYM ZABIEGU?

W pierwszym zabiegu należy stosować produkty systemiczne, ponieważ są rozprowadzane w całej roślinie i chronią nowe przyrosty, których nie ma w momencie aplikacji.
Znakomitym połączeniem jest kombinacja substancji czynnych, którą zawiera Ridomil® Gold MZ Pepite. Preparat od wielu lat skutecznie zwalcza zarazę ziemniaka. Jej zarodniki mogą znajdować się zarówno na materiale sadzeniakowym jaki w glebie. Kombinacja substancji czynnych Ridomil® Gold MZ Pepite daje zarówno ochronę systemiczną jak i pewne działanie bezpośrednie (kontaktowe). Duża zawartość substancji czynnej mankozeb hamuje ponadto występowanie pierwszych infekcji alternariozy i przyczynia się tym samym do zapobiegania tej chorobie. Dzięki tym właściwościom Ridomil® Gold MZ Pepite jest idealnym i sprawdzonym od wielu lat produktem do ochrony zapobiegawczej jak i interwencyjnej nowych przyrostów.

Fungicyd Revus - ochrona przed zarazą


LICZY SIĘ SKUTECZNOŚĆ I JESZCZE RAZ SKUTECZNOŚĆ!

Rolnicy stawiają wysokie wymagania fungicydom do ochrony ziemniaków – „Muszą być skuteczne, skuteczne i jeszcze raz skuteczne!”. Nie ma nic gorszego niż rozwijająca się zaraza ziemniaka w uprawie. Jednak na rynku fungicydów nie ma dostępnych wielu produktów, które sprostałyby tym wymaganiom w każdej sytuacji. Produkty skuteczne muszą udowodnić swoje zalety, zwłaszcza przy zmieniających się warunkach pogodowych.

REVUS JEST SPRAWDZONY NA ZARAZĘ ZIEMNIAKA

Aby zapewnić ochronę przeciw zarazie na najwyższym poziomie, sprawdzonym i rekomedowanym przez rolników jest preparat Revus. Idealny moment przeprowadzenia zabiegu ochrony to czas zwierania się międzyrzędzi. Zdrowe liście są warunkiem koniecznym do zbudowania silnej części nadziemnej rośliny, rozwoju zdrowych bulw, osiągnięcia wysokich plonów i dobrego ich magazynowania.
Revus zwalcza zarazę na najwyższym poziomie, posiada wyjątkowo skuteczne działanie i jest niezwykle odporny na zmywanie przez deszcz. Dzięki połączeniu tych cech Revus jest bardzo elastyczny w stosowaniu i niezwykle przydatny w okresie częstego występowania opadów.
Połączenie właściwości Revus daje w praktyce ogromne bezpieczeństwo w produkcji ziemniaków wysokiej jakości. Dlatego przy wyborze fungicydów do ochrony ziemniaków nie wolno podejmować ryzyka.

EKSPERCI EUROBLIGHT OCENIAJĄ DZIAŁANIE REVUS

Revus przekonał również wiodących ekspertów ds. ziemniaka z całego świata – Grupę Euroblight. Jest to grupa niezależnych naukowców i wiodących ekspertów, zajmujących się skutecznym zwalczaniem zarazy ziemniaka (Phytophthora infestans). Na podstawie przeprowadzonych badań eksperci regularnie publikują najnowsze tabele oceny skuteczności fungicydów.
W aktualnie opublikowanej tabeli z 04.02.2014 r. Revus jest w czołówce preparatów w kategorii efektywność (skuteczność), ochrona nowych przyrostów oraz odporność na deszcz.
Sprawdź wyniki Revus na: www.euroblight.net

Revus ma przystępną cenę i jest godny polecenia
– Uprawiamy ok. 20 ha ziemniaka jadalnego i skrobiowego. Naszymi odbiorcami są zakłady skrobiowe oraz lokalne hurtownie i detaliści. Staramy się udoskonalać naszą technologię produkcji o nowy park maszynowy, magazynowy, nawadnianie oraz intensyfikujemy ochronę. W produkcji ziemniaka dużym wyzwaniem jest kontrola kosztów a w szczególności ochony chemicznej. Dlatego pod tym względem staramy się wybierać preparaty bardzo skuteczne, ale również atrakcyjne cenowo. W naszą strategię ochrony od kilku lat bardzo dobrze wpisał się preparat Revus. Stosujemy go od 2.-3. zabiegu do ochrony wyrośniętego łanu, kiedy warunki pogodowe zmieniają się bardzo szybko i często. Mimo np. wysokiej temperatury czy intensywnych opadów deszczu jesteśmy spokojni o naszą plantację, bo stosujemy preparat o najwyższej skuteczności na zarazę, długim okresie działania i bardzo dobrych parametrach odproności na zmywanie. Dodatkowo cena Revus jest bardzo przystępna, a sam preparat godny polecenia.

mgr inż. Łukasz Wachowiak, Chawłodno,
woj. wielkopolskie, 20 ha ziemniaka

Prosta i skuteczna ochrona przed zarazą ziemniaka - przegląd zalet fungicydu Revus
  • Revus działa na najwyższym poziomie (perfekcyjnie zwalcza zarazę ziemniaka)
  • Revus jest odporny na deszcz (umożliwia elastyczność stosowania w zmiennych warunkach pogodowych)
  • Revus ma wyjątkowe działanie (zawiera substancję czynną niezwykle skuteczną na zarazę)
  • Revus ma pierwszorzędny stosunek ceny do jakości
Prosta i skuteczna ochrona przed zarazą ziemniaka - profil produktu fungicydu Revus