Plonowanie jęczmienia hybrydowego w 2015 roku

Aktualności

Podczas tegorocznych żniw wynik plonowania najnowszej odmiany HyvidoTM - Wootan – potwierdził przewagę odmian hybrydowych nad konwencjonalnymi. Wootan plonował 12,50 t/ha czyli + 1,53 t/ha i tym samym + 14 % więcej niż odmiana konwencjonalna.

 

Plonowanie jęczmienia hybrydowego w 2015 roku - żniwa

Odmianą konwencjonalną – na której również dokonano pomiaru plonowania i do której porównywano plony odmian hybrydowych Hyvido™ - była jedna z czołowych odmian konwencjonalnych jęczmienia ozimego w Polsce. 

Średni plon wszystkich 3 odmian Hyvido™ (Galation, Wootan i Hobbit) wyniósł 11,9 t/ha, natomiast odmiana konwencjonalna plonowała na poziomie 10,9 t/ha. Oznacza to, że testowane odmiany Hyvido™ średnio plonowały lepiej o 9,3 dtna ha czyli o 9%więcej niż wiodąca odmiana konwencjonalna.

Plonowanie jęczmienia hybrydowego w 2015 roku - Hyvido Galation
Plonowanie jęczmienia hybrydowego w 2015 roku - Hyvido Wootan
Plonowanie jęczmienia hybrydowego w 2015 roku - Hyvido Hobbit

Testowane odmiany, zarówno konwencjonalna, jak i odmiany hybrydowe chronione były tym samym programem ochrony. Na uwagę zasługuje istotny fakt, że w drugim zabiegu w ochronie przed chorobami zastosowano fungicyd Syngenta do ochrony jęczmienia o nazwie Bontima (grupa SDHI), co miało znaczący wpływ na plon.
Zastosowanie preparatu Bontima sprawia, że rośliny są przez długi czas są wolne od chorób i lepiej znoszą warunki stresowe a przy tym dłużej zachowują zieloność liści, przez co fotosynteza jest dłuższa i w rezultacie wyższy plon. Bontima stanowi integralną część technologii Hyvido™ .

Tych z Państwa, którzy zdecydują się na zasiew jęczmienia hybrydowego po raz pierwszy firma Syngent zaprasza do przystąpienia do Akademii Jęczmienia Hybrydowego. Jest to platforma umożliwiająca poszerzenie wiedzy z zakresu uprawyHyvido™ oraz pozwalająca na korzystanie z cennych doświadczeń w uprawie jęczmienia hybrydowego Hyvido™ zarówno klientów polskich jak i zagranicznych. Aby przystąpić do Akademii należy zarejestrować się na stronie: Akademia Jęczmienia Hybrydowego

Odnośnie zakupów odmian jęczmienia hybrydowego Hyvido™ prosimy kontaktować się z Autoryzowanymi Dystrybutorami Hyvido™. Warto to zrobić, bowiem zakupując 6 jednostek siewnych odmian Hyvido™ do końca września 2015 zyskacie Państwo bon rabatowy o wartości 100 PLN. Szczegóły na stronie www.syngenta.pl