You are here

Odmiany Syngenta na Dniu Otwartym Papryki

Aktualności Produkty
31.07.2015

W niedzielę 26 lipca, niedaleko Potworowa w województwie mazowieckim, firmy Syngenta Polska, Yara Poland i New Holland przy współpracy z: Agrimpex, AquaTom, FHU Farmer, Haygrove Poland oraz PHU Konar zorganizowały Dzień Otwarty Papryki.

Odmiany Syngenta na Dniu Otwartym Papryki

Spotkanie odbyło się w gospodarstwie Renaty i Wiesława Grotek w Kozłowie, zlokalizowanym w tzw. zagłębiu paprykowym, które dostarcza ponad 80 procent krajowej produkcji tego warzywa. Nic więc dziwnego, że producenci przybyli na spotkanie bardzo licznie. Była to znakomita okazja aby poszerzyć swoją wiedzę o rozwiązaniach i produktach przydatnych w produkcji papryki.

Produkcja w gospodarstwie oparta jest o odmianę Yecla F1 o czerwonych owocach typu blok która według państwa Grotek sprawdza się najlepiej. W tym sezonie mimo trudnych warunków uprawowych dała wysoki plon wczesny dobrej jakości. Z odmian o owocach żółtych preferowana jest Limone F1 o wysokim plonie handlowym. Nowością, która zdecydowanie zasługuje na uwagę jest odmiana BS 50324 F1 o wyrównanych owocach i wcześniejsza od Yecli.

Do skutecznej ochrony przed szarą pleśnią i zgnilizną twardzikową, głównymi patogenami w tej uprawie, najlepiej jest stosować Amistar 250SC a w okresach dużej presji lub interwencyjnie Switch 62,5 WG. Natomiast do ochrony przed alternariozą i brunatną plamistością liści najlepszym rozwiązaniem jest Scorpion 325 S.C. - zapewniał Zbigniew Chuchnowski z firmy Syngenta Polska, który podczas spotkania udzielał rekomendacji na temat odmian przeznaczonych do uprawy tunelowej oraz skutecznych rozwiązań w ochronie roślin.

O technologiach nawożenia, nawadniania i sterowania wzrostem oraz plonowaniem roślin opowiadał Wojciech Wojcieszek z firmy Yara Poland. Firma New Holland prezentowała można nowe modele ciągników oraz systemy precyzyjnego rolnictwa. Na pozostałych stoiskach niemniejsze zainteresowanie wzbudzały nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne tuneli foliowych i systemów grzewczych nowe folie i agrowłókniny.

Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele prasy i portali branżowych. Zachęcamy do obejrzenia kilku relacji:

www.e-warzywnictwo.pl

http://e-warzywnictwo.pl/index.php/paprykowe-warsztaty_11660.html

http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/uprawy-pod-oslonami/dzien-otwarty-papryki

http://www.ogrodinfo.pl/galerie/dzien-otwarty-papryki