You are here

II Dolnośląski Dzień Ziemniaka, Udanin 2011

Aktualności Produkty
04.07.2016

II Dolnośląski Dzień Ziemniaka, Udanin 2011

21 czerwca 2011 w Gospodarstwie prowadzonym przez firmę Polboto, odbył się II Dolnośląski Dzień Ziemniaka zorganizowany przez Syngenta Crop Protection.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń na temat uprawy ziemniaka. Goście zapoznali się z najnowszymi trendami ochrony zaprezentowanymi przez naukowców – dr Józefę Kapsę i dr Jacka Twardowskiego oraz przez pracowników Syngenta i Polboto. Uczestniczyli zarówno w części wykładowej spotkania jak i praktycznej lustracji pola prowadzonego według najlepszych wzorów agrotechnicznych przez gospodarstwo.

Po części merytorycznej przyszedł czas na wspólne rozmowy i zabawę przy smakowitym grillu i akompaniamencie lokalnego zespołu.

W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób – głównie producentów z rejonu Dolnego Śląska, którzy łącznie uprawiają kilka tysięcy ha ziemniaka. Wśród innych gości znaleźli się również przedstawiciele przemysłu oraz dystrybucji Syngenta.

Spotkanie z pewnością nie byłoby tak udane, gdyby nie pomoc ze strony Gospodarstwa Polboto – zarówno w organizacji części rozrywkowej i cateringowej imprezy, jak i wzorowym przygotowaniu pól, które zrobiły na gościach niesamowite wrażenie. Za pomoc serdecznie dziękujemy!