Colzor Trio ® 405 EC - Ochrona przed chwastami

Aktualności

Pryskasz i masz z bańki:

Colzor Trio ® 405 EC - Ochrona przed chwastami

Przytulia czepna

Gwiazdnica pospolita

Tobołki polne

Przetacznik perski

Colzor Trio ® 405 EC - Ochrona przed chwastami

Stosuje się zaraz po siewie rzepaku (najpóźniej do 3 dni) w dawkach 2,5-4 l/ha.

Skuteczne odchwaszczanie rzepaku jest głównym czynnikiem gwarantującym powodzenie jego uprawy. Z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia zachwaszczenie trzeba eliminować jesienią.

W pierwszych dniach wzrostu rzepaku, a także chwastów, straty spowodowane nadmierną konkurencją są największe. Zatem opóźnianie zabiegu herbicydowego jesienią wpływa bardzo znacząco na obniżenie plonu rzepaku. Wiosenne odchwaszczanie rzepaku może mieć jedynie charakter interwencyjny, gdy z różnych przyczyn chwasty nie zostały zniszczone opryskami jesiennymi.

Skuteczne zwalczanie chwastów jesienią pozwala roślinom rzepaku ozimego lepiej się ukorzenić, wytworzyć silną rozetę i odpowiednio nisko osadzić szyjkę korzeniową. Tak rozwinięty rzepak jest lepiej przystosowany do tolerowania niskich temperatur. Skuteczne wyeliminowanie kilku najbardziej uciążliwych chwastów w zasiewach rzepaku na początku wegetacji wystarczy, aby młode rośliny prawidłowo się rozwijały w okresie jesiennym i dobrze przezimowały.

Z chwilą ruszenia wegetacji na wiosnę chwasty nie będą już stanowiły żadnego problemu.

Warto pamiętać, że herbicydy najskuteczniej zwalczają chwasty we wczesnych fazach rozwojowych. Z tego względu stosowanie tych preparatów na samym początku wegetacji daje najlepsze efekty.