You are here

BOXER 800 EC - Doskonały partner do mieszanin

Aktualności Produkty
27.08.2015

Dla tych, którzy preferują kompletne rozwiązania jesienne, doskonałe rezultaty przynosi zastosowanie mieszanin preparatu Boxer z innymi herbicydami.

Dodatek herbicydów zawierających diflufenikan doskonale podnosi skuteczność zwalczania fiołka polnego. Gatunek ten jest groźnym i szybko rozwijającym się jesienią chwastem. W zbożach, które uprawiane są w zmianowaniu z rzepakiem, poważne zagrożenie sprawiają masowe wschody samosiewów tego gatunku. Boxer radzi sobie z nimi ze skutecznością przekraczającą 85%. Można ją uznać za wysoką, jednak zakładając, że po uprawie rzepaku, na jednym metrze kwadratowym mogą wschodzić setki samosiewów, warto zapewnić sobie skuteczność na poziomie 100%. Niewielki dodatek preparatów zawierających substancje z grupy sulfonylomoczników, na przykład preparatów opartych na chlorsulfuronie zapewni całkowite zwalczenie wszystkich chwastów z rodziny kapustowatych. Dodatkowo poprawia skuteczność zwalczania wielu innych gatunków chwastów.

Możliwości łącznego lub sekwencyjnego stosowania Boxer z innymi herbicydami

 
          BOXER 800 EC - Doskonały partner do mieszanin

BOXER 800 EC - Doskonały partner do mieszanin

Poznańska Hodowla Roślin, oddział w Krzemlinie

 
O zaletach wynikających ze stosowania Boxera przekonałem się już w sezonie 2009/10 kiedy to prowadziliśmy na naszych polach ścisłe doświadczenie związane ze stosowaniem Boxera w różnych kombinacjach. Najlepsze wyniki uzyskaliśmy stosując go w połączeniu z diflufenikanem i tribenuronem metylu. Dobre efekty były również przy połączeniu Boxera z samym tylko diflufenikanem, jak też z chlorosulfuronem. W porównaniu do kontroli gdzie nie wykonywano zabiegów jesiennych herbicydami zwyżka plonu wahała się od 16% do nawet 32% – powiedział Czesław Mazur kierujący oddziałem PHR w Krzemlinie.

BOXER 800 EC - Doskonały partner do mieszanin