You are here

Masz pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI PRZEDSTAWICIELAMI

Zaprawy - mapa

Czym zaprawiać?

W zaprawach szczególne znaczenie ma dobór substancji aktywnych. Doświadczenia Syngenta pokazały, że tebukonazol w zaprawach może mieć działanie hamujące wzrost. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na skład produktów. Substancje takie jak sedaksan pozytywnie wpływają na wzrost masy korzeniowej, a z kolei fludioksonil jest bardzo skuteczną na najważniejsze choroby i dobrze tolerowaną przez rośliny substancją. Przenieśmy się do listopada 2020 i wspólnie z naszym ekspertem od doświadczeń – Robertem Strycharzem sprawdźmy jak wyglądały wschody pszenicy zaprawione różnymi zaprawami dostępnymi na rynku.

Zaprawy - teraz taniej

Film - Obserwacja Listopad 2020 – 20 dni po siewie
Film - Obserwacja Grudzień 2020 – 43 dni po siewie

Jak zaprawiać?

Najważniejszym pytaniem jakie należy sobie postawić przed podjęciem decyzji o zaprawianiu jest nie tyle kwestia wyboru materiału siewnego, co intensywność uprawy. Bez względu na to czy decydujemy się na materiał kwalifikowany czy własny warto zainwestować w produkty o wysokiej jakości aby wykorzystać potencjał nasion oraz zapewnić im najlepsze możliwe warunki poprzez stymulowanie wzrostu. Warto postawić na rozwiązania sprawdzone, dzięki którym rośliny chronione będą od samego startu przeciwko najgroźniejszym chorobom. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z pojawiającymi się chorobami takimi jak silna presja pleśni śniegowej na wiosnę 2021.

Jakość zapraw Syngenta

Produkty Syngenta to najwyższa możliwa jakość produktów zaprawowych. Syngenta posiada specjalnie wydzieloną komórkę firmy zlokalizowaną w Szwajcarii - Seedcare Institute (instytut do badań nad zaprawami) gdzie zarówno na sprzętach laboratoryjnych jaki i rzeczywistych urządzeń do zaprawiania, wnikliwie badana jest każda formulacja i mieszanina aby osiągnąć najwyższą jakość zapraw.

Teraz jakość w nowej niższej cenie!

Maxim 025 FS to produkt dostępny na rynku już od wielu lat. Posiada rejestrację w najważniejszych zbożach ozimych i jarych ale również w uprawach roślin bobowatych takich jak: groch, fasola, bobik, ciecierzyca. Produkt jest skuteczny w zwalczaniu chorób takich jak pleśń śniegowa czy choroby fuzaryjne.

Maxim Power to produkt flagowy od Syngenta dedykowany do upraw intensywnych, który dzięki zawartemu w składzie sedaksanowi wpływa pozytywnie na wzrost masy korzeni. Mocne korzenie to lepsze przezimowanie i większa odporność na stres suszy czy niedoboru substancji odżywczych. Posiada rejestrację we wszystkich zbożach na najważniejsze choroby ziarniaków oraz na ostrą plamistość oczkową, której znaczenie w ostatnich latach rośnie.

Zaprawy - Maxim 025 FS

Zaprawy - Maxim Power