You are here

ELATUS™ Era - Oceny niezależnych ekspertów

Długotrwała ochrona

Substancja SOLATENOL™ szybko wchłania się w warstwę woskową i tkanki liścia, następnie po szybkim pobraniu, powoli się w nich przemieszcza, co zapewnia ich długą ochronę, a dodatkowo także ochronę nowych przyrostów.

Efekt ochrony na liściach 35 dni po zabiegu

Skuteczność – Solatenol i standard rynkowy

 
po zastosowaniu substancji SOLATENOL™ skuteczność zwalczania septoriozy wynosi 80%*. SOLATENOL™ dłużej chroni roślinę, wyznaczając tym samym nowy standard ochrony liści.

ADAS - brytyjski niezależny instytut, który specjalizuje się w badaniach rolno - środowiskowych zbadał różnice skuteczności pomiędzy Solatenol oraz standardem rynkowym, którym jest fluksapyroxad.

Na wykresie przedstawiono skuteczność przeciwko septoriozie paskowanej (oś Y) oraz ilość dni (oś X), które upłynęły od zabiegu.

W zwalczaniu chorób chodzi o jak najdłuższy czas działania, a substancja aktywna SOLATENOL zapewnia ten efekt. Po dwudziestu paru dniach od zabiegu SOLATENOL działa podobnie jak fluksapyroksad, ale już po 40 dniach jest już wyraźna różnica – SOLATENOL na poziomie 80%, standard rynkowy nieco ponad 60%. Póżniej przewaga SOLATENOL jeszcze się powiększa.

Wyniki AHDB (Wielka Brytania) 2015-17

Badania skuteczności fungicydów jednego z najbardziej prestiżowych  i opiniotwórczych ośrodków badawczych w Europie i na świecie  - AHDB (dawniej HGCA) wykazały, że ELATUS™ Era znakomicie chroni przed septoriozą paskowaną liści i jest bezkonkurencyjny w zwalczaniu rdzy żółtej i rdzy brunatnej.

Więcej szczegółów na stronie AHDB

Porównanie substancji SDHI przez Arvalis – niezależny Instytut Rolniczy we Francji

Komentarz

Substancje aktywne konkurencji oceniane są przy dawkach, które nie są stosowane w Polsce.

Dawka 125g/ha bixafen nie jest zarejestrowana w żadnym produkcie w Polsce.

Dawka s.a. 125 g/ha fluxapyroxad – powyżej dawki maksymalnej standardu rynkowego konkurencji na rynku polskim, w 2 litrach tego produktu mamy 83,2 g/ha fluxapyroxad. Inny produkt oparty na fluxapyroxad ma zarejestrowane 125 g/ha s.a. (2 l/ha). Jednak jest to dawka nie stosowana w praktyce.

Pentiopyrad – dawka s.a. 300 g/ha jest powyżej rejestracji w Polsce. Pentiopyrad w produkcie zarejestrowanym w Polsce w maksymalnej dawce 1l/ha zawiera 200 g/ha s.a.

Więcej szczegółów na stronie Arvalis

Publikacje doradców w niemieckim TopAgrar – Skuteczność produktów SDHI

Wyniki doświadczeń polowych

Zdrowy plon w każdych warunkach! We wszystkich najważniejszych zbożach i na każdej...

ELATUS™ Era pod mikroskopem

Niezwykłe zdjęcia mikroskopowe pokazują jak skutecznie chroniona jest roślina przed...