You are here

Rolnictwo odpowiedzialne

Syngenta promuje racjonalne i bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin. Specjalnie w tym celu stworzyliśmy dla rolników program edukacyjny „Rolnictwo Odpowiedzialne”.
 

Syngenta zebrała podstawowe zasady i pomocne wskazówki w broszurze „Bezpieczne i odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin”. Przygotowaliśmy także specjalny serwis internetowy rolnictwoodpowiedzialne.pl zawierający wiele cennych porad oraz przykłady dobrych praktyk w rolnictwie.
 
Uświadamiamy, że bardzo proste, czasem oczywiste zasady pozwalają używać środków ochrony roślin w sposób efektywny, a jednocześnie bezpieczny dla środowiska. Co ważne, właściwe używanie preparatów chroni także zdrowie i bezpieczeństwo rolnika.
 
Do rolników docieramy także poprzez konferencje tematyczne i imprezy polowe, gdzie przedstawiamy praktyczne rozwiązania dla rolnictwa. Wspólnie z ekspertami z instytutów naukowych prezentujemy metody testowane przez rolników w różnych krajach. Pomagają one uzyskać wysokiej jakości plony, a jednocześnie szanują środowisko naturalne i dbają o zdrowie ludzi i zwierząt.

Pobierz broszurę o Rolnictwie Odpowiedzialnym.