Switch® 62,5 WG

Switch

Niezastąpionym preparatem, stosowanym z powodzeniem w profesjonalnej produkcji warzyw i owoców jest fungicyd Switch 62,5 WG. Z uwagi na jego bardzo szeroką rejestrację, może on być używany do ochrony wielu gatunków roślin uprawnych.

Fungicyd Switch - ekspert od profesjonalnej uprawy warzyw

Bezpieczeństwo stosowania

Switch 62,5 WG zawiera dwie substancje czynne: fludioksonil i cyprodynil i jest cenionym fungicydem przez wielu producentów roślin warzywnych, owocowych, zielarskich i ozdobnych. Wykazuje on bardzo dobre działanie zapobiegawcze oraz interwencyjne, polegające na hamowaniu wzrostu grzybni, gdy doszło już do infekcji w roślinach. Ponadto zawartość dwóch substancji czynnych z różnych grup chemicznych obniża ryzyko powstawania odporności u patogenów. W przypadku wielu gatunków roślin uprawnych stosowanie preparatu Switch w okresie przedzbiorczym pozytywnie wpływa na ich trwałość w obrocie handlowym, co ma szczególne znaczenie w przypadku świeżych warzyw, jak również owoców jagodowych.

Szeroka rejestracja

Zgodnie z rozszerzoną etykietą rejestracyjną, Switch może być stosowany do ochrony kilkudziesięciu gatunków warzyw, w tym: grochu (zwyczajny i cukrowy), bobu, fasoli, łubinu, marchwi, pietruszki korzeniowej, pasternaku, buraków ćwikłowych, chrzanu, brukwi, rzepy, salsefii, selera korzeniowego i naciowego, cebuli szalotki, czosnku, cebuli z dymki i szczypiorku.

W przypadku pomidorów, ogórków, cukinii, papryki, bakłażana, sałaty głowiastej i liściowej, cykorii sałatowej, endywii, botwinki i szpinaku, Switch można stosować w odniesieniu zarówno do upraw polowych, jak też prowadzonych pod osłonami. Ponadto preparat można używać w uprawach szparagów oraz na plantacjach nasiennych warzyw.

Fungicyd Switch - zakres rejestracji

Skuteczność działania

Switch swoją bardzo szeroką rejestrację w uprawach warzyw zawdzięcza swojej niezawodności w zwalczaniu najważniejszych chorób, takich jak: szara pleśń, alternarioza, zgnilizna twardzikowa, zgorzelowa plamistość czy antraknoza.

Krótka karencja

Okres karencji dla tego preparatu jest zróżnicowany. Najdłuższy obowiązuje w odniesieniu do szparagów (6 miesięcy), najkrótszy, wynoszący tylko 3 dni, dotyczy stosowania w uprawach pomidorów, ogórków, cukinii, papryki i bakłażana. Dla pozostałych upraw roślin warzywnych, karencja wynosi od 7 do 28 dni.

Dlaczego Switch® 62,5 WG?

Przy obecnym zakresie stosowania Switch stał się wybitnie uniwersalnym fungicydem na polskim rynku, który znajdzie zastosowanie w wielu specjalistycznych i zarazem wymagających uprawach. Jego dwuskładnikowa formulacja, szeroki zakres zwalczanych patogenów i niezawodne działanie, na pewno sprawią, że uprawy będą zdrowsze, plony wyższe a produkty finalne będą spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców warzyw.