You are here

Scorpion 325 SC | Syngenta

Zobacz porady eksperta

Scorpion - profil produktu

Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i systemicznym, stosowany zapobiegawczo w zwalczaniu chorób grzybowych w uprawie roślin warzywnych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Substancje czynne:
  • 200 g/l, azoksystrobina
  • 125 g/l, difenokonazol
Dawka: 1,0 l/ha
Zalety:
  • działanie interwencyjne i zapobiegawcze
  • systemiczne przemieszczanie się obu substancji
  • szybkie działanie
  • szerokie spektrum zwalczanych chorób
Zakres rejestracji: kapusty (głowiasta, brukselska, włoska, pekińska), pomidor (w uprawie polowej i pod osłonami), seler (naciowy i korzeniowy), papryka (w uprawie polowej i pod osłonami), brokuł, cebula, marchew, ogórek, groch, fasola szparagowa, por, sałata, szczypiorek, szparag, truskawka

Scorpion – nowa jakość w ochronie warzyw

Wyjątkowe działanie interwencyjne i zapobiegawcze

Scorpion jest przełomowym fungicydem w uprawach warzywniczych, przewyższającym dotychczasowe rozwiązania w zwalczaniu chorób zaliczanych do grupy tzw. plamistości liści.

Scorpion ratuje Twój plon

Scorpion, jako jeden z niewielu fungicydów, hamuje kiełkowanie zarodników oraz jednocześnie zatrzymuje już zaobserwowaną infekcję. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowej w uprawach warzywniczych substancji czynnej z grupy triazoli (difenokonazol). Scorpion zabezpiecza

Scorpion zabezpiecza przed dalszym rozwojem choroby

Preparat Scorpion opiera się na technologii Amistar, która hamuje transport elektronów w ramach oddychania mitochondrialnego najróżniejszych patogenicznych grzybów, przez co bardzo skutecznie

Jak działa Scorpion?

Preparat jest szybko pobierany przez roślinę z powierzchni liści, następnie przemieszcza się systemicznie do wszystkich jej organów, co pozwala na skuteczną ochronę, niezależnie od dokładności pokrycia całej powierzchni rośliny.

Fungicyd Scorpion - jak działa

Główną zaletą tej substancji jest bardzo szybkie przemieszczanie się w roślinie, kilkakrotnie szybsze niż innych znanych substancji czynnych. Difenokonazol hamuje tworzenie ściany komórkowej grzybów, działając przede wszystkim na ograniczenie wzrostu i tworzenie się grzybni. Spowalnia także kiełkowanie zarodników i zatrzymuje infekcję. Dlatego właśnie można go użyć nawet po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Scorpion wyróżnia również działanie interwencyjne – w okresie do 2 dni po pojawieniu się infekcji, co znacznie zwiększa skuteczność preparatu w zwalczaniu szerokiej palety chorób.

Obecnie nie są jeszcze powszechnie dostępne systemy monitorujące ryzyko infekcji w uprawach warzywniczych, stąd podjęcie decyzji o zabiegu ochrony wymaga wiedzy na temat warunków sprzyjających rozwojowi patogenu oraz doświadczenia. Nawet jednorazowe zastosowanie preparatu Scorpion daje wyraźnie większe bezpieczeństwo i pewność, ponieważ pozwala na jednoczesne zahamowanie zaistniałej infekcji oraz – w okresie panowania warunków sprzyjających infekcji – zapobiega kolejnym.

Scorpion – spektrum chronionych warzyw

Fungicyd Scorpion - spektrum chronionych warzyw

Fungicyd Scorpion - truskawkiScorpion chroni również plantacje truskawek przed antraknozą truskawki oraz białą plamistością liści. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Minimalny odstęp pomiędzy zabiegami: 7 dni. Karencja: 3 dni.

 

Zalety środka Scorpion

Scorpion – podwójne bezpieczeństwo!

  • Połączenie technologii Amistar działającej głównie zapobiegawczo – z leczniczym komponentem triazolowym – difenokonazolem zapewnia skuteczne i długotrwałe działanie.
  • Ponadto połączenie takie zmniejsza ryzyko powstawania uodpornionych na substancje czynne ras patogenu.
  • Dzięki doskonałemu działaniu, niezależnemu od pogody, Scorpion to doskonałe rozwiązanie na wszystkie ważne choroby plamistości liści.

Scorpion – optymalna formuła!

Scorpion jest koncentratem stężonej zawiesiny (SC), który jest łatwy w użyciu. Dzięki praktycznej dawce, niezależnej od gatunku – 1 l/ha, jego stosowanie jest bardzo proste.

Scorpion to przełomowe rozwiązanie w ochronie upraw 18 gatunków warzyw. Szerokie spektrum zwalczanych chorób oraz działanie interwencyjne i zapobiegawcze to zalety, które doceni każdy producent.