You are here

Wystawa producentów Ziemniaka 2019 Udanin

Dni ziemniaka

Potato Days w Udaninie

Jest to coroczne spotkanie wszystkich osób związanych z branżą ziemniaczaną. Każdego roku miejsce spotkania jest inne – w tym jest to Gospodarstwo Polboto w Udaninie. Nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu firmy Syngenta, która jak co roku jest jego sponsorem. Podczas 2 dni wystawowych będzie można zwiedzać poletka pokazowe odmianowe, zobaczyć pokazy demonstracyjne maszyn oraz odwiedzić namioty firm, związanych z produkcją ziemniaków.

Zapraszamy do naszego stoiska A09!

 
Program wystawy:

  • Produkcja ziemniaków w ramach obowiązujących norm jakości
  • Innowacyjna uprawa ziemniaka
  • Prezentacja ponad 120 najnowszych odmian ziemniaka
  • Wymogi jakości w produkcji, przechowywaniu i handlu
  • Technologia sadzenia ziemniaków, prowadzenie upraw, a także zbiory i transport
  • Przechowywanie i przetwarzanie
  • Metody czyszczenia i pakowania
  • Stosowanie elektroniki od sadzenia po handel

 
Więcej informacji

http://potatodays.pl/

https://www.facebook.com/PotatoDaysPoland/

Gospodarstwo „Polboto” powstało w 1995 roku, a jego twórcą i właścicielem jest Eildert Derk Oldenziel, który w czasie ponad 20 lat rozwinął je do najwyższych europejskich standardów.

Gospodarstwo dysponuje bogatym i nowoczesnym parkiem maszynowym, na który składają się maszyny marki John Deere: ciągniki powyżej 300 KM mocy, kombajny oraz opryskiwacz samojezdny, ładowarki teleskopowe Manitou, jak również agregaty uprawowo-siewne Väderstadt i Pöttinger.

Areał gospodarstwa to powierzchnia ok 700 ha, a pole (pow. 72 ha), na którym odbędzie się Potato Days Poland 2019, położone jest 2 km od autostrady A4.

Produkcja ukierunkowana jest na uprawę zbóż: jęczmień, rzepak, pszenica oraz buraki i ziemniaki. Uprawa ziemniaków to powierzchnia ponad 200 ha, a ich produkcja oparta jest na najnowszych technologiach. Odbiorcą ziemniaków jest firma McCain, z którą gospodarstwo współpracuje już od wielu lat.

Najnowszą inwestycją w gospodarstwie są silosy zbożowe wraz z magazynem płaskim o powierzchni użytkowej 1635 m2 i kubaturze 15 945 m3.