You are here

Veel gestelde vragen over Affirm

W uprawach jakich roślin można stosować Affirm?

Affirm można stosować w uprawach sadowniczych: grusza, jabłoń, śliwa, truskawka uprawiana w polu lub pod osłonami, a także w uprawach warzywniczych: bób, brokuł, kalafior, kapusta głowiasta biała, kapusta głowiasta czerwona, kapusta włoska, kapusta pekińska, kapusta brukselska, jarmuż, fasola zwykła przeznaczona na zbiór świeżych strąków uprawiana w polu lub pod osłonami, groch zielony łuskowy, groch zielony cukrowy, oberżyna uprawiana w polu i pod osłonami, ogórek, cukinia, patison, kabaczek, arbuz, melon, dynia uprawiane pod osłonami, ogórek, cukinia, patison, kabaczek uprawiane w polu, papryka uprawiana pod osłonami, papryka uprawiana w polu, pomidor uprawiany pod osłonami, pomidor uprawiany w polu, sałata głowiasta, sałata liściowa, cykoria sałatowa (odmiany białe i czerwone, w tym rzadziej radicchio), endywia, rukola oraz w szkółkach i ziołach: rośliny ozdobne upawiane w polu i pod osłonami, rośliny zielarskie uprawiane w polu i pod osłonami.

Jak należy stosować Affirm?

Affirm najlepiej stosować w dawce 1,5 lub 2,5 kg/ha w zależności od uprawy. Ilość cieczy i dawki są podane w etykiecie. Zapoznaj się z dokładnymi warunkami stosowania na etykiecie.  

Kiedy najlepiej stosować Affirm?

Po przekroczeniu progu szkodliwości, najlepiej wieczorem po zachodzie słońca.

Dlaczego radzicie stosować zwilżacz lub środek pomocniczy?

Zapewni on lepsze pokrycie cieczą użytkową, lepsze wnikanie w głąb liści, co zapewnia lepsze działanie.

Jak długo działa Affirm?

W zależności od tempa wzrostu roślin 7 do 14 dni.

Czy mogę stosować Affirm w połączeniu z innymi środkami?

Jest to możliwe, ale środki owadobójcze lepiej stosować osobno. Zapewnia to lepsze działanie. W przypadku zamierzenia mieszania z innym preparatem zapytaj Przedstawiciela Syngenta o możliwość mieszania.

Przeprowadziłem / Przeprowadziłam oprysk Affirm, ale nadal widzę gąsienice. Jak to mozliwe?

Może się zdarzyć, że gąsienice będą na roślinach od 2 do 4 dni po oprysku. Ale z chwilą, gdy gąsienice zostaną opryskane Affirm bądź do ich wnętrza z pożywieniem dostanie się Affirm, dochodzi do ich paraliżu. Taki paraliż atakuje także żuwaczki, co powoduje zahamowanie żerowania. Takie gąsienice nie powodują już żadnych szkód.

W jakim zakresie Affirm jest bezpieczny dla pożytecznych organizmów?

Affirm jest środkiem selektywnym. Oznacza to, że Affirm oszczędza pożyteczne organizmy np. żukowce, złotookowate i bzygowate. Kiedy środek wyschnie na liściu, przestaje być szkodliwy dla pożytecznych organizmów. Standardowo trwa to do 1 godziny.

Dlaczego muszę mieć na uwadze uodparnianie się szkodników?

W zwalczaniu gąsienic Affirm jest wyjątkowym środkiem, który pochodzi z grupy chemicznej awermektyn (innej niż wszystkie pozostałe). Stosowanie na zmianę środków z różnych grup chemicznych jest konieczne, aby nie dopuścić do powstania odporności. Stosowanie Affirm na zmianę z innymi preparatami pozwala utrzymać skuteczność oddziaływania na szkodniki na wysokim poziomie. W dzisiejszych czasach jest ono nieodzowne.

Czy mogę zamówić Affirm bezpośrednio od Was?

Naszych produktów nie sprzedajemy bezpośrednio producentom. Informacje na temat zakupu można uzyskać u lokalnego dostawcy środków ochrony roślin.

Czy mogę stosować Affirm jako osoba prywatna w zastosowaniach hobby?

Niestety, Affirm mogą stosować wyłącznie hodowcy profesjonalni posiadający zezwolenie na stosowanie środków ochrony roślin.