You are here

Warzywa - ochrona przed chwastami i chorobami, środki owadobójcze, herbicydy od Syngenta

Oferujemy portfolio odmian różnych gatunków warzyw, a także preparatów chroniących uprawy przed chorobami. Chwastami i szkodnikami. Nasza oferta kierowana jest do producentów warzyw gruntowych i warzyw pod osłonami.

Polska potentatem w kapuście

Uprawa warzyw w Polsce zajmuje powierzchnię ok. 140 tys. hektarów. Znakomita jej część stanowią warzywa gruntowe, których produkcja wynosi niemal 5 mln ton. Natomiast produkcja warzyw pod osłonami, takich jak pomidory i ogórki, osiąga poziom ok. 350 tys. ton. Polska jest potentatem w produkcji kapusty, ale nie mniej ważne są pomidory, ogórki, kalafiory czy cebula. Na znaczeniu zyskują ostatnio również marchew i burak ćwikłowy.

Rosnące oczekiwania

Zachodzące w naszym kraju przemiany gospodarcze nie pozostają obojętne dla rynku warzywniczego. W najbliższych latach producenci warzyw mogą spodziewać się znacznego udziału sieci supermarketów w detalicznej sprzedaży warzyw. Konsumentów z kolei coraz bardziej interesuje zdrowa żywność, wytworzona zgodnie z zachowaniem zasad integrowanej produkcji i oparta o odpowiednie technologie ochrony roślin.

Nasze rozwiązania

Ochrona warzyw przed chorobami

Problemy walki z chorobami pomagamy rozwiązywać poprzez stosowanie kompleksowej ochrony przy użyciu doskonale znanych fungicydów:

SCORPION 325 SC®AMISTAR OPTI 480 SC® , AMISTAR ® 250 SC, RIDOMIL ® GOLD MZ 67,8 WG PEPITE .

  • SCORPION 325 SC® to nowy fungicyd do ochrony warzyw, który stanowi połączenie technologii Amistar z drugą substancją czynną – difenokonazolem. Połączenie tych dwóch składników daje efekt synergii w postaci działania interwencyjnego oraz zapobiegawczego w stosunku do wielu chorób grzybowych. Scorpion znajduje zastosowanie w zwalczaniu przede wszystkim plamistości liści. Dotychczasowa rejestracja preparatu Scorpion 325 SC, która była wynikiem wzajemnego uznania rejestru środka z Niemiec umożliwiała stosowanie go w uprawach kapustnych – kalafior, kapusta głowiasta, brukselska i włoska, cebulowych – cebula, por, szczypiorek; oraz w ochronie marchwi.
    Dzięki poszerzeniu rejestracji, Scorpion jest stosowany w uprawach kolejnych warzyw kapustnych – brokułów i kapusty pekińskiej, strączkowych – grochu oraz fasoli, korzeniowych – selera korzeniowego i liściowego, liściowych – sałaty w gruncie, dyniowatych – ogórka w gruncie i pod osłonami, psiankowatych – papryki i pomidorów, zarówno w gruncie, jak i pod osłonami oraz szparagów.
  • AMISTAR OPTI 480 SC®do stosowania zapobiegawczego, w celu zwalczania alternariozy cebuli, mącznika rzekomego, zgnilizny szyjki cebuli w uprawie cebuli z siewu, antraknozy fasoli, szarej pleśni, zgnilizny twardzikowej w uprawie fasoli szparagowej, askochytozy grochu, mączniaka rzekomego grochu, szarej pleśni, zarazy ziemniaka w uprawie pomidora pod osłonami, czerni krzyżowych, szarej pleśni i mączniaka rzekomego w uprawie kalafiora oraz alternariozy naci i mączniaka prawdziwego w uprawie marchwi. Środek ochrony roślin przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych i polowych
  • AMISTAR ® 250 SC to preparat z grupy chemicznej - strobiluryn. Wykazuje silne działanie zapobiegawcze, wyniszczające, lecznicze i antysporulacyjne (zapobiegające zarodnikowaniu). Kompleksowo zwalcza choroby powodowane przez cztery podstawowe klasy grzybów: lęgniowce, workowce, podstawczaki i grzyby niedoskonałe. Można go stosować w wielu gatunkach warzyw. Jest także zalecany w Integrowanej Produkcji.
  • RIDOMIL ® GOLD MZ 67,8 WG PEPITE sluży do stosowania zapobiegawczego na młode rośliny, w okresie ich najintensywniejszego wzrostu. Środek przeznaczony jest do ochrony ziemniaka, tytoniu, roślin warzywnych i zielarskich przed chorobami grzybowymi. 

Ochrona warzyw przed chwastami

Dla skutecznej ochrony warzyw przed chwastami wykorzystać można tak powszechnie znane i cenione preparaty firmy Syngenta jak:

Ochrona warzyw przed szkodnikami

Walka ze szkodnikami może być prowadzona przy wykorzystaniu znanych i stosowanych preparatów KARATE ® ZEON 050 CS , VERTIMEC ® 018 EC