You are here

Baner Moddus Start

Twój wybór

Regulatory wzrostu

Wpisz poniżej nazwę produktu lub użyj bezpośredniego linku.
Korzystaj z filtrów po lewej stronie aby zawęzić wyszukiwanie.

Regulator wzrostu Moddus

Moddus

Regulatory wzrostu

Regulator wzrostu do zbóż ozimych i jarych

...
Regulator wzrostu Moddus Flexi

Moddus Flexi

Regulatory wzrostu

Regulator wzrostu zbóż ozimych i jarych oraz rzepaku ozimego

...
Regulator wzrostu Moddus Start

Moddus Start

Regulatory wzrostu

Regulator wzrostu do zbóż ozimych i jarych

...
Regulator wzrostu Proteg

Proteg

Regulatory wzrostu

Regulator wzrostu do zbóż ozimych i jarych

Fungicyd Toprex

Toprex

Regulatory wzrostu

Fungicyd i regulator wzrostu do ochrony rzepaku ozimego

...
Małe logo Turbo Pak + Moddus

Turbo Pak + Moddus

Regulatory wzrostu

Turbo Pak + Moddus to połączenie pakietu zawierającego 2 produkty: Tern® 750...

Regulatory wzrostu to różnorodne substancje (m.in. auksyny, cytokininy, kwas jasmonowy) przyśpieszające wiele procesów życiowych u zieleni. Stosuje się je w szerokim zakresie – od upraw sadowniczych i rolniczych po florystykę (np.: cytokinina przedłuża trwałość kwiatów ciętych).

Dominującym kierunkiem wykorzystania regulatorów wzrostu w Polsce jest przeciwdziałanie wyleganiu zbóż (przewracanie się roślin, nadłamywanie źdźbła, przeginanie w dolnych międzywęźlach). Ten niekorzystny proces może znacznie zmniejszyć plonowanie zbóż (nawet do 40% u jęczmienia i owsa). Szczególnym zagrożeniem jest wyleganie w okresie kwitnienia zbóż.

Przy wyborze regulatorów wzrostu przede wszystkim należy zwracać uwagę na rodzaj substancji aktywnie czynnej. W przypadku zbóż efektywne będzie skorzystanie ze środków zawierających trineksapak etylu (to związek z grupy cykloheksadionów) oraz difenokonazol (związek z grupy triazoli). Warto zwracać uwagę na skróty informujące o formule regulatora wzrostu. Przykładowo DC określa koncentrat dyspersyjny, EC koncentrat do sporządzania emulsji wodnej a EW to emulsja olejowa w wodzie. Do cenionych preparatów zapobiegających wyleganiu roślin zbożowych i jednocześnie poprawiających ich kondycję należą: Moddus, Moddus Start i Proteg. Regulatory wzrostu oprócz typowego działania mogą także chronić przed chorobami (np. Toprex). Zwykle pierwszy zabieg wykonuje się, gdy zboże wchodzi w fazę „pierwszego kolanka”.

Odporność łanu na wyleganie można zwiększyć także przez wybór mało podatnych odmian, wykonywanie siewu w zalecanym terminie i regularne, ale zrównoważone nawożenie azotem oraz mikroelementami