You are here

Syngenta zdobywca nagrody

Aktualności Produkty
22.02.2013

W dniach 22-24 lutego 2013 roku w Łodzi odbyły się XIII Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz XVI Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu, podczas których Syngenta została wyróżniona za swój innowacyjny produkt, jakim jest Jęczmień Hybrydowy.

Szczególną uwagę producentów trzody chlewnej wzbudziła technologia hybrydowa Hyvido oraz odmiany jęczmienia mieszańcowego: Hobbit, Zzoom oraz SY Leoo. W porównaniu do tradycyjnych odmian populacyjnych, jęczmień mieszańcowy wyróżnia się możliwością uzyskiwania w każdym roku wysokich, stabilnych plonów w zróżnicowanych lub trudnych warunkach stanowiskowych, atmosferycznych i uprawowych. W praktyce przekłada się to, na co najmniej jedną tonę plonu więcej z hektara – w porównaniu do odmian ozimych populacyjnych. Porównując natomiast jęczmień hybrydowy do odmian jarych liniowych to nawet 3 tony plonu więcej z jednego hektara. Unikalną cechą odmian mieszańcowych jest ich bardzo duży wigor tj. szybki wzrost i budowanie silnego systemu korzeniowego w odróżnieniu do tradycyjnych odmian populacyjnych.

Zwiedzający, zajmujący się produkcją mleczną, mieli możliwość zapoznania się z pełną ofertą odmian kukurydzy kiszonkowej oraz ziarnowej Syngenta, a także środków ochrony roślin, w tym flagowych herbicydów kukurydzianych – LUMAX® oraz ELUMIS®.

Na stoisku Syngenta obecni byli przedstawiciele firmy, którzy odpowiadali na pytania klientów oraz służyli profesjonalnym doradztwem w zakresie stosowania produktów Syngenta.

 Zespół Syngenta