You are here

Niezawodny kalafior do zbioru latem

Warzywa
28.08.2019

Niezawodny kalafior do zbioru latem

Producenci kalafiorów przed planowaniem sezonu często stają przed dylematem, czy wchodzić w produkcję w okresie letnim. Związane jest to przede wszystkim z problemami, jakie powodują w uprawach wysokie temperatury. Przekładają się one, na jakość róż, które przebarwiają się lub pokrywają meszkowatym nalotem. Odpowiedzią Syngenta na te problemy jest kalafior Almagro F1.

Najlepszym potwierdzeniem powyższych słów była wizyta w pierwszych dniach sierpnia na polu, gdzie posadzona 20 hektarów odmiany Almagro. Aby zapewnić stabilną ciągłość dostaw i zbiorów kalafiorów od dobrej jakości w dłuższym okresie czasu, odmianę wysadzono w kilku terminach. Pogoda i warunki uprawy niemal przez całe wakacje nie sprzyjały producentom jednak Kalafior Almagro poradzil sobie nawet z wysokimi temperaturami. Tworzy okazałą duża roślinę, zapewniając okazałe róże bardzo dobrej jakości. Mimo stresowych warunków jakość jest bardzo dobra, nie ma omszenia, przebarwień antocyjanowych, a kolor róż jest alabastrowo biały. Potencjał tej odmiany jest naprawdę imponujący– mówił Władysław Tokarczyk z Syngenta.

Odmiana Almagro to rozpoznawalny i uznany kalafior w wielu regionach Polski. Odmiana ta tworzy silne rośliny o mocnym systemie korzeniowym, który wspomaga je w trudnych warunkach uprawy, nawet tam gdzie pola nie są nawadniane. Silny wigor w połączeniu z dużą ilością liści okrywowych zapewnia doskonałe krycie róż i pełną ochronę przed słońcem do czasu osiągnięcia handlowej wielkości róż. Wysoka zdrowotność tej odmiany przekłada się na uzyskanie znakomitych efektów produkcyjnych. Wszystko to sprawia że Almagro jest znakomitą odmianą do uprawy i zbiorów realizowanych w lecie.

Niezawodny kalafior do zbioru latem