You are here

Najlepsze odmiany Papryki do uprawy w tunelach

Warzywa
15.10.2019

Najlepsze odmiany Papryki do uprawy w tunelach

Sezon paprykowy w pełni a koniec lipca przyniósł istotne wydarzenie w tym segmencie branży ogrodniczej. Dni Otwarte Papryki, to już 3 edycja organizowanych przez Firmę Syngenta spotkań poświęconych tej uprawie w gospodarstwie państwa Jakowskich w gminie Przytyk. Uczestnikom zaprezentowano najlepsze odmiany papryki do uprawy w tunelach, które zyskały uznanie wśród producentów dzięki swoim niezawodnym właściwościom.

Yecla F1 – lider na rynku

Najlepsze odmiany Papryki do uprawy w tunelach

Yecla F1 to odmiana, która stanowi największą część w strukturze upraw w gospodarstwie Pana Jankowskiego. Jest to odmiana bardzo wczesna o doskonałej jakości owocu. Duży uzysk kształtnych, lśniących i dorodnych papryk o pięknej czerwonej barwie powoduje, że uzyskiwany plon jest zawsze wysoki, a często nawet rekordowy. Odmiana ta nieźle zniosła tegoroczne warunki. Uprawiana na dobrych stanowiskach plonuje pewnie, niezawodnie, spełnia pokładane w niej nadzieje. Ale mamy też w naszej ofercie nowość. Inną odmianę, którą polecamy do uprawy w słabszych kwaterach – informuje Rafał Żmuda z firmy Syngenta.

Abakara F1 – rozwiązanie na gorsze stanowiska

Najlepsze odmiany Papryki do uprawy w tunelach

Abakara to odmiana, która pojawiła się na rynku dopiero w tym roku a jest odpowiedzią na problemy producentów papryki, którzy borykają się z gorszą jakością stanowisk na swoich terenach.

Cóż czynić, jeśli w gospodarstwie znajdują się też kwatery mniej żyzne? Rozważyć uprawę papryki odmiany Abakara F1. Buduje ona rośliny o silnym systemie korzeniowym, odznaczające się dużym wigorem. Dzięki temu lepiej znosi przejściowe niedogodności czy błędy agrotechniczne. Wydaje owoce o równie atrakcyjnej barwie, co Yecla F1. Osiągają one jednak nieco okazalsze średnice, co jest dodatkową zaletą tej odmiany – informuje Rafał Żmuda.

Więcej na filmie

We współpracy z portalem www.warzywapolowe.pl powstał film, w którym ekspert Syngenta przedstawia szczegółowo informacje, opinie oraz fakty na temat wiodących odmian papryk na polach Pana Jankowskiego. Rafał Żmuda, pytany o skuteczny dobór papryk stwierdził, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces jest dopasowanie do warunków panujących na danej plantacji. Więcej przydatnych informacji w poniższym filmie:

Please accept marketing cookies to see this video.