You are here

Kalafiory na trudne warunki uprawy – 7 lipca Zamojszczyzna

Warzywa
31.08.2020

 

Wizyty na zamojskich plantacjach kalafiorów ( 7 lipiec) potwierdza fakt rozpoczęcia już na dobre zbiorów kalafiorów.  Jednak nie wszędzie udaje się to realizować z sukcesem.  Na polach, które odwiedziliśmy rosną odmiany Almagro F1 i Guideline F1, które dobrze się sprawdzają w tym sezonie. Mimo dużej presji chorób i niestabilnych warunków pogodowych zapewniają bardzo dobre plonowanie.

Posadzone w połowie kwietnia kalafiory Guideline i Almagro pozwalają dobrze zaplanować kampanię zbiorów. Dzięki uprawie tych dwu odmian, przy jednym terminie sadzenia mamy zapewnione dwa terminy zbiorów. Podczas gdy kończy się już praktycznie Guideline, tak dopiero zaczną się za chwilę zbiory z kwater z odmianą Almagro – podkreśla Rafał Żmuda z Syngenta.  Obie odmiany cechuje wysoka zdrowotność polowa. Mimo wysokiej presji chorób grzybowych i bakteryjnych widać już po samych liściach, że rośliny są zdrowe i rozwijają się prawidłowo. Oczywiście była tu prowadzona odpowiednia ochrona profilaktyczne (m.in. z użyciem Scorpion 325 SC) i udało się zapewnić dobrą zdrowotność roślin aż do momentu zbiorów. Plantatorzy, którzy postawili na nasze odmiany, nawet przy tak przekropnej pogodzie jak w tym roku, z dużą ilością opadów mogli uzyskać bardzo dobre zbiory – mówi Rafał Żmuda.

Almagro nie zawodzi nawet w trudnych warunkach

Wysoka zdrowotność – to domena kalafiorów z portfolio Syngenta

Zbiory trwają - kończy się guideline, zaczyna Almagro

Kalafiory są tu uprawiane przede wszystkim z przeznaczeniem na świeży rynek. Róże wycina się co kilka dni korzystając ze specjalnych przyczep z przenośnikiem taśmowym. Uprawiane tu w tym roku odmiany Guideline i Almagro, nie zawiodły producentów, udowadniając po raz kolejny, że faktycznie są to odmiany na trudne warunki uprawy.   

 

Wysoka zdrowotność – to domena kalafiorów z portfolio Synge

Wysoka zdrowotność – to domena kalafiorów z portfolio Syngen

Wysoka zdrowotność – to domena kalafiorów z portfolio Syngenta