You are here

Bogactwo sałat z hodowli Syngenta

Warzywa
15.10.2019

Bogactwo sałat z hodowli Syngenta

Ostatnie lata w zachowaniu konsumenckim wskazują na zwiększone zainteresowanie warzywami liściowymi. To nie mowa już tylko o sałatach masłowych, ale o szerokiej ich gamie, zaczynając od kruchych, poprzez rzymskie po batawskie. Jakimi kryteriami warto się kierować by odpowiednio dobrać typ sałaty? Odpowiedzi udzieli Ekspert Syngenta.

Firma Syngenta, co roku poszerza swoje portfolio sałat, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie konsumentów i producentów. W tym roku uwagę zwrócić warto na ineresującą i barwną odmianę sałaty liściowej BlodagioTo sałata o bardzo intensywnym bordowym kolorze liści, nadająca się do sprzedaży główkowej oraz do mieszanek w typie baby leaf. Cechuje się dobrą trwałością polowa i handlową, co czyni ją atrakcyjna zarówno dla producenta jak i dla handlowca – podkreśla Władysław Tokarczyk z Syngenta.

Bogactwo sałat z hodowli Syngenta
Sałata liściowa Blodagio

Syngenta inwestuje w segment odmian sałat rzymskich. Spowodowane jest to dużymi możliwościami kulinarnymi, ale też dobrą trwałością pozbiorczą tych odmian. W tym segmencie uwagę przyciąga odmiana o intensywnie i jasno zielonych liściach - Actina. Jej smak zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia. Odmiana ta z segmentu midi pozostaje atrakcyjna nawet po spakowaniu, a najczęściej wykorzystywana jest w mieszankach sałat.

Merinos to kolejna propozycja, tym razem z segmentu mini. Cechuje ją wysoki poziom odporności na mączniaka rzekomego i gładkie zielone liście. Belendra to kolejna odmiana rzymska z segmentu mini, ale o intensywnym i pięknym czerwonym kolorze liści. Ten intensywny kolor pozwala rozszerzyć ofertę sałat i pokazać walory nie tylko smakowe, ale wizualne sałat rzymskich – podkreśla Władysław Tokarczyk.

Więcej informacji na temat odmian sałat Syngenta znajdą państwo w poniższym filmie.

Please accept marketing cookies to see this video.