You are here

Konferencje Zimowe 2019 – dziękujemy za przybycie!

Spotkania
26.02.2019

Konferencje Zimowe 2019

Na początku lutego zakończyła się dwunasta edycja Konferencji Zimowych Syngenta, które odbyły się w czterech lokalizacjach na terenie całej Polski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Farmer, a partnerem Konferencji, już tradycyjnie, była firma maszynowa Kverneland. Cztery spotkania, dwa tysiące uczestników (!), duża dawka wiedzy, wiele emocji związanych z konkursami oraz loterią konferencyjną – tak w skrócie można opisać cykl tegorocznych spotkań.

Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące technologii uprawy i ochrony roślin w niesprzyjających warunkach pogodowych. Wykład na ten temat wygłosił prof. Dariusz Jaskulski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Kolejne prezentacje dotyczące ochrony roślin oraz oferty Kverneland również nawiązywały do najlepszych praktyk rolniczych w czasie suszy, lub przeciwnie, przy zbyt intensywnych opadach i nadmiarze wody.

Wśród najważniejszych technologii Syngenta znalazły się takie rozwiązania jak nowy fungicyd Elatus Era oparty na nowoczesnej substancji Solatenol z grupy SDHI i Moddus Flexi – nowy regulator wzrostu z rodziny Moddus. Przedstawiliśmy również nowości Amistar Gold – fungicyd do ochrony rzepaku i Gardo Gold – herbicyd kukurydziany.

Nie zabrakło też czasu na elementy rozrywki i zabawy – przeprowadziliśmy konkurs wiedzy, wręczaliśmy nagrody za rejestrację on-line i oczywiście prowadziliśmy Loterię Konferencyjną, dzięki której czworo szczęśliwców będzie mogło zrealizować bon wycieczkowy i zaplanować wymarzone wakacje.

W czasie przerw toczyły się ożywione rozmowy kuluarowe – zarówno między zgromadzonymi producentami rolnymi, jak i na stoiskach konsultacyjnych Syngenta i firm współpracujących.

Dziękujemy za udział w wydarzeniach. Zapraszamy na przyszłoroczne Konferencje oraz na czerwcowe pokazy polowe Pola Klasy S.