You are here

Zabezpiecz ziarno kukurydzy nie tylko przed małymi szkodnikami

Newsy
02.02.2021

Zabezpiecz ziarno kukurydzy nie tylko przed małymi szkodnikami

Rolnicy coraz częściej skarżą się na straty plonu kukurydzy spodowane przez szkodniki glebowe oraz ptaki. Dlatego przychodzimy z pomocą i odpowiedzią na pytanie, jak radzić sobie z tym problemem – przygotowaliśmy najlepsze rozwiązanie zabezpieczające przed małymi i dużymi szkodnikami.

Syngenta w sezonie 2021 poleca nasiona odmiany SY Talisman w wariancie zaprawy Elevation Plus. Co to oznacza? Spieszymy z odpowiedzią! Program Elevation to kompleksowa ochrona przed chorobami oraz poprawa kiełkowania i wschodów roślin. Natomiast Elevation Plus to szerszy pakiet składający się z ochrony przed chorobami, kompleksu stymulującego i odżywiającego rośliny oraz możliwości zabezpieczenia przeciwko szkodnikom glebowym (Force 20 CS) oraz ptakom (Korit 420 FS).

Wczesna ochrona ziarniaków przed drutowcami

Rolnikom coraz częściej sen z powiek spędzają drutowce. Te larwy chrząszczy z rodziny sprężykowatych występują na terenie całego kraju powodując znaczne szkody. Żerują na wszystkich podziemnych częściach roślin przyczynijąc się do ich obumierania. Kukurydzy zagrażają szczególnie we wczesnych stadiach rozwojowych. Uszkodzenia spowodowane przez drutowce często mylone są ze szkodami powodowanymi przez żerowanie pędraków, rolnic czy leni. Problem z drutowcami najczęściej dotyczy plantacji kukurydzy zakładanych po uprawach wieloletnich – łąkach, pastwiskach, wieloletnich bobowatych lub na polach ugorowanych.

Zaprawa insektycydowa Force 20 CS zawiera w swoim składzie teflutrynę, czyli substancję czynną z grypy pyretroidów, która działając w sposób kontaktowy oddziałuje na układ nerwowy szkodników. Rozprzestrzenia się ona wokół ziarnaków w postaci otoczki gazowej, odstraszając szkodniki i eliminując je, gdy dojdzie do kontaktu. Dodatkowo mikrokapsułowa formuła Force 20 CS zapewnia długotrwałe działanie przeciw drutowcom.

Odstarsz ptaki ze swojego pola

Ptaki, występujące licznie w stadzie, są w stanie w niedługim czasie zniszczyć nawet cały obszar zasiewu. Optymalny przedział odległości lotu różnych gatunków ptaków w poszukiwaniu pożywienia wynosi 10-20 km. Wybierając repelent Korit 420 FS, który w swoim składzie zawiera substancję czynną ziram odstraszamy ptaki poprzez działanie na ich zmysł węchu.

Wybierając odmianę kukurydzy SY Talisman dodatkowo zaprawioną Force 20 CS oraz Korit 420 FS zabezpieczamy plantację przed małymi i dużymi szkodnikami.