You are here

System Easyconnect – nowy standard w opakowaniach na środki ochrony roślin

Newsy
16.10.2019

Pięciu liderów branży rolniczej, w tym Syngenta, połączyło siły, aby stosowanie środków ochrony roślin było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze. Będzie to możliwe dzięki wdrożeniu innowacyjnej technologii bezkontaktowego napełniania opryskiwacza (z ang. Closed Transfer System – CTS).

System ten nosi nazwę easyconnect i składa się z dwóch elementów: unikatowej nakrętki – wcześniej zamontowanej na pojemnikach – oraz specjalnego łącznika. Konstrukcja ta umożliwia bezpośrednie przelewanie środków ochrony roślin z oryginalnego opakowania do zbiornika opryskiwacza oraz dokładny pomiar objętości przelewanej cieczy. Tym samym znacznie zmniejsza narażenie operatora i ryzyko dla środowiska związane z rozpryskiem lub rozlaniem środka. Ponadto easyconnect umożliwia dokładne wypłukanie opróżnionego pojemnika i prawidłowe przygotowanie go do recyklingu.

Easyconnect jest testowany w wybranych gospodarstwach rolnych od 2015 roku i na podstawie informacji zwrotnych od rolników udoskonalany pod kątem obsługi i osiąganej prędkości. Jego wprowadzenie na rynek planowane jest na lata 2021-2022 – na początek w Danii, Niemczech, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii, a następnie w pozostałych krajach Europy. Oznacza to, że docelowo wszystkie opakowania na środki ochrony roślin, produkowane przez firmy biorące udział w projekcie, będą miały taką samą średnicę wlewu, a zakrętki – taki sam gwint.

System Easyconnect – nowy standard  w opakowaniach na środki ochrony roślin

System Easyconnect – nowy standard  w opakowaniach na środki ochrony roślin

System Easyconnect – nowy standard  w opakowaniach na środki ochrony roślin