You are here

Syngenta sponsorem nagród w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Newsy
27.09.2018

21 września 2018 r. podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AgroShow 2018 w Bednarach k. Poznania odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XVI edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Organizatorem konkursu jest KRUS w współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy.

Syngenta sponsorem nagród w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Autor: Barbara Szyndel

Jak co roku Syngenta Polska ufundowała nagrodę dla jednego z laureatów konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Nagrodę w postaci kuponu o wartości 6 tysięcy złotych na zakup środków ochrony roślin i nasion otrzymali laureaci z województwa łódzkiego, Państwo Wioletta i Adam Strachowie. Państwo Strachowie prowadzą 28 hektarowe gospodarstwo sadownicze, w którym produkują jabłka. Wyróżnienie zostało przyznane za stosowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Jurorzy konkursu szczególną uwagę zwrócili na zapewnienie bezpieczeństwa pracy w sadzie i w sortowni, system odprowadzania wód opadowych oraz utwardzone ciągi komunikacyjne.

W tym roku do szesnastej edycji konkursu zgłosiło się 1087 gospodarstw indywidualnych. Honorowym patronem konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest Prezydent RP Andrzej Duda.