You are here

Syngenta sponsorem nagród w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Newsy
25.09.2017

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

22 września 2017 r. podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AgroShow 2017 w Bednarach k. Poznania odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XV edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Organizatorem konkursu jest KRUS w współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy.

Jak co roku Syngenta Polska ufundowała nagrodę dla jednego z laureatów konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Nagrodę w postaci kuponu o wartości 6 tysięcy złotych na zakup środków ochrony roślin i nasion otrzymali laureaci z województwa łódzkiego, Państwo Agnieszka i Leszek Pietrzakowie. Państwo Pietrzakowie na 28 ha prowadzą nowoczesne gospodarstwo sadownicze i zostali wyróżnieni za stosowanie rozwiązań ułatwiających pracę i zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym, szczególnie przy wykonywaniu zabiegów środkami ochrony roślin.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 1021 gospodarstw indywidualnych.

Honorowym patronem konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest Prezydent RP Andrzej Duda.