You are here

Syngenta Koronowo Challenge 2017

Newsy
07.03.2017

W tym roku firma Syngenta wraz z Gminą Koronowo po raz drugi zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa górskiego do udziału w maratonie rowerowym „Syngenta Koronowo Challenge” edycja 2017, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Koronowie.

Syngenta Koronowo Challenge 2017 - startW zeszłorocznej edycji wzięła udział rekordowa, jak na debiutującą w kalendarzu imprez rowerowych, liczba uczestników, a profil na portalu społecznościowym tygodniowo odwiedzało ponad 35 tysięcy osób. 22 kwietnia 2016 roku w szramki stanęło 633 zawodników z całego kraju, w tym kilkudziesięciu rolników. Najmłodszy uszestnik miał 3 lata, zaś najstarszy blisko 70 lat. Udało się nam również znaleźć najszybszych rolników w kraju poprzez klasyfikację Turbo Rolnik Roku 2016. 

Impreza została tak dobrze odebrana i oceniona, że postanowiliśmy nie tylko jeszcze raz zorganizować zawody, ale również zaskoczyć wszystkich zupełnie nowymi trasami. Przygotowaliśmy 5 tras -dwie dla dzieci 940m i 1450m (od 3 roku życia do 11) oraz trzy dla starszych: 15km, 47km i 73km.

Syngenta Koronowo Challenge 2017 - lasDwa główne dystanse przebiegać będą głównie przez tereny wiejskie i leśne. Całkowicie zmienione trasy pozwolą odkryć zawodnikom nowe zakątki Gminy Koronowo. Start i meta będzie w Pieczyskach, skąd zaporą wodną zawodnicy przedostaną się w tereny leśne, aby następnie zmierzyć się z torem do jazdy dla samochodów terenowych. Liczne zjazdy, podjazdy, przejazd przez strumyk poprowadzą w dalszą część trasy. Nie może zabraknąć Parku Grabina, który niejednemu zawodnikowi pierwszej edycji dał się mocno we znaki. Niewątpliwą atrakcją naszej Gminy jest najwyższy w Europie Most Kolejki Wąskotorowej, którym również zawodnicy będą się ścigać.

„Syngenta Koronowo Challenge” została również włączona do cyklu imprez Pucharu Polski XCM. Będzie to jedna z dziewięciu lokalizacji, które wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski XCM.

Patronat nad imprezą objęły lokalne media: Express Bydgoski, Polskie Radio PiK, Radio ESKA, Telewizja Polska oddział w Bydgoszczy, honorowy patronat objął Starosta Bydgoski.

Rolnik Roku 2017W tym roku również będziemy chcieli wyłonić najszybszych rolników na dystansach 15km, 47km oraz 73km.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas do startu w „Syngenta Koronowo Challenge” – czekają moc atrakcji i niezapomniane wrażenia.

Zapisy na http://maraton.koronowo.pl

Codzienna relacja z trasy: https://www.facebook.com/maratonkoronowo/

Zaś relacja filmowa z 1 edycji: https://www.youtube.com/watch?v=KHgbclw7tbI

Życzymy przysłowiowego „połamania szprych” i dobrej zabawy.

Jarosław Lustig

Syngenta Koronowo Challenge 2017 - plakat