You are here

Syngenta Koronowo Challenge 2017

Newsy
07.03.2017

W tym roku firma Syngenta wraz z Gminą Koronowo po raz drugi zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa górskiego do udziału w maratonie rowerowym „Syngenta Koronowo Challenge” edycja 2017, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Koronowie.

Syngenta Koronowo Challenge 2017W zeszłorocznej edycji wzięła udział rekordowa, jak na debiutującą w kalendarzu imprez rowerowych, liczba uczestników, a profil na portalu społecznościowym tygodniowo odwiedzało ponad 35 tysięcy osób. 22 kwietnia 2016 roku w szramki stanęło 633 zawodników z całego kraju, w tym kilkudziesięciu rolników. Najmłodszy uszestnik miał 3 lata, zaś najstarszy blisko 70 lat. Udało się nam również znaleźć najszybszych rolników w kraju poprzez klasyfikację Turbo Rolnik Roku 2016. 

Impreza została tak dobrze odebrana i oceniona, że postanowiliśmy nie tylko jeszcze raz zorganizować zawody, ale również zaskoczyć wszystkich zupełnie nowymi trasami. Przygotowaliśmy 5 tras -dwie dla dzieci 940m i 1450m (od 3 roku życia do 11) oraz trzy dla starszych: 15km, 47km i 73km.

Syngenta Koronowo Challenge 2017Dwa główne dystanse przebiegać będą głównie przez tereny wiejskie i leśne. Całkowicie zmienione trasy pozwolą odkryć zawodnikom nowe zakątki Gminy Koronowo. Start i meta będzie w Pieczyskach, skąd zaporą wodną zawodnicy przedostaną się w tereny leśne, aby następnie zmierzyć się z torem do jazdy dla samochodów terenowych. Liczne zjazdy, podjazdy, przejazd przez strumyk poprowadzą w dalszą część trasy. Nie może zabraknąć Parku Grabina, który niejednemu zawodnikowi pierwszej edycji dał się mocno we znaki. Niewątpliwą atrakcją naszej Gminy jest najwyższy w Europie Most Kolejki Wąskotorowej, którym również zawodnicy będą się ścigać.

„Syngenta Koronowo Challenge” została również włączona do cyklu imprez Pucharu Polski XCM. Będzie to jedna z dziewięciu lokalizacji, które wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski XCM.

Patronat nad imprezą objęły lokalne media: Express Bydgoski, Polskie Radio PiK, Radio ESKA, Telewizja Polska oddział w Bydgoszczy, honorowy patronat objął Starosta Bydgoski.

W tym roku również będziemy chcieli wyłonić najszybszych rolników na dystansach 15km, 47km oraz 73km.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas do startu w „Syngenta Koronowo Challenge” – czekają moc atrakcji i niezapomniane wrażenia.

Zapisy na http://maraton.koronowo.pl

Codzienna relacja z trasy: https://www.facebook.com/maratonkoronowo/

Zaś relacja filmowa z 1 edycji: https://www.youtube.com/watch?v=KHgbclw7tbI

Życzymy przysłowiowego „połamania szprych” i dobrej zabawy.

Jarosław Lustig

Syngenta Koronowo Challenge 2017