You are here

Sezon cebulowy 2018

Warzywa
02.01.2019

Ostatnie spotkanie z cyklu Onion Leader w Bąbolinie 2 września było świetną okazją podsumowania cebulowego sezonu 2018. Spotkanie pokazało również na przykładzie plantacji, na której zebrali się producenci tego warzywa, że możliwe jest w Polsce można produkować cebulę w sposób zapewniający wysokie plony i dobrą jakość.

Syngenta miała okazję zaprezentować odmiany cebuli z własnego porftolio w części wystawowej spotkania. Szczególne uznanie wśród zgromadzonych wzbudziła plantacja produkcyjna z odmiana Medalion F1, która zapewniała nie tylko wysoki plon ale i znakomita jakość cebuli. To spotkanie stanowi znakomitą platformę do wymiany doświadczeń z zakresu uprawy cebuli. Odpowiadamy na pytania, podsuwamy gotowe rozwiązania wielu problemów produkcyjnych – podkreślał Władysław Tokarczyk z Syngenta.
 


Sezon 2018 uwidocznił jak bardzo potrzebna jest wiedza z zakresu uprawy cebuli. Nie jest możliwe by przyjąć jeden harmonogram, szablon, według którego można prowadzić co roku idealną uprawę tego warzywa. Nasz program Onion Leader został stworzony właśnie z myślą by zapewnić bieżące doradztwo w uprawie cebuli. Nasi klienci, którzy współpracują z doradcami Onion Leader, zawsze mogą liczyć na doradztwo specjalistyczne w trakcie trwania sezonu. Właśnie dzięki takie wsparciu, nawet w tak trudnym sezonie jakim okazał się 2018 rok mogli uzyskać wysokie plony i dobrą jakość cebuli. O popularności programu niech świadczy fakt, że rozszerzył on swoją działalność na inne Europejskie kraje. Wśród uczestników pojawili się producenci cebuli z Czech, Litwy i Białorusi.  Zapraszam już dziś do skorzystania z oferty Onion Leader w sezonie 2019, bo jak pokazuje praktyka wnosi on wiele ciekawych i innowacyjnych praktyk do waszych gospodarstw – podkreśla Władysław Tokarczyk.